Hangzhou Realy Tech Novel Coronavirus (SARS-Cov-2) Antigénový Rapid Test Device (saliva) zo slín, 5 ks

Neohodnotené
Značka: RealyTech
€14,45 –33 %
realy tech antigenni ze slin 5 ks sk
€14,45 –33 % €9,69 €8,81 bez DPH
Na dotaz
Môžeme doručiť do:
16.8.2022
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Neinvazívny POC antigénový test Singclean zo slín schválený MZ SR. Tento antigénový rapid test využíva unikátnu metódu koloidného zlata, vďaka čomu je jeho citlivosť veľmi vysoká. Špecificita viac ako 99 %.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hangzhou Realy Tech Novel Coronavírus (SARS-Cov-2) Antigénne Rapid Test Device (saliva) zo slín

UPOZORNENIE: MOŽNOSŤ NAKÚPIŤ LEN CELÉ BALENIE = 5 ks

Celý názov: Hangzhou Realy Tech Novel Coronavirus (SARS-Cov-2) Antigénny Rapid Test Device (saliva) zo slín

Tento antigénny test je neinvazívny a je vhodný aj pre deti.

Test je zaradený medzi testy preplácané štátom podľa uznesenia vlády SR č. 794/2021 z 30. 12. 2021. Viac informácií k preplácaniu testov tu.

Certifikát o zhode (stiahnuť)

Príbalový leták (stiahnuť)

Spoľahlivo detekuje mutácie vírusu Covid-19, ako je v súčasnej dobe N501Y z Veľkej Británie a 501Y.V2 z Južnej Afriky.

Porovnávacia štúdia v laboratóriu klinickej biochémie a hematológie nemocnice AGEL Říčany preukázala 100% zhodu týchto testov s výsledkami testovania metódou PCR (porovnávacia vzorka 25 testov).

Upozornenie

 • Nepoužívajte po uplynutí doby spotreby
 • Pred otvorením skontrolujte, či nie je poškodené fóliové vrecko obsahujúce testovacie zariadenie
 • Vykonajte test pri izbovej teplote 15 až 30 °C
 • Pri zavesovaní vzoriek noste rukavice, nedotýkajte sa membrány činidla a okienka vzorku
 • Všetky vzorky a použité príslušenstvo by mali byť považované za infekčné a likvidované v súlade s miestnymi predpismi
 • Nepoužívajte krvavé vzorky

 

Skladovanie

POC antigénový test (zo slín) na nový koronavírus (SARS-CoV-2) uchovávajte pri izbovej teplote alebo v chlade (2 – 30 °C). Chráňte pred mrazom. Všetky činidlá sú stabilné až do dátumu exspirácie vyznačeného na ich vonkajšom obale a fľaštičke s pufrom.

 

Použitie

POC antigénový test (zo slín) na nový koronavírus (SARS CoV 2) je diagnostický test na kvalitatívnu detekciu antigénov nového koronavírusu v ľudských slinách pomocou rýchlej imunochromatografickej metódy. Identifikácia je založená na monoklonálnych protilátkach špecifických pre antigén nového koronavírusu. Poskytne klinickým lekárom informácie o predpisovaní správnych liekov.

 

Návod na použitie

COVID-19 je akútne respiračné infekčné ochorenie. V súčasnosti sú hlavným zdrojom infekcie pacienti infikovaní novým koronavirom; asymptomatickí infikovaní ľudia môžu byť tiež infekčným zdrojom. Na základe súčasného epidemiologického vyšetrenia je inkubačná doba 1 až 14 dní, väčšinou 3 až 7 dní. Medzi hlavné prejavy patrí horúčka, únava a suchý kašeľ. V niekoľkých prípadoch sa môže vyskytnúť upchatie nosa, nádcha, bolesť v krku, myalgia a hnačky.

 

Špecifikácia:

Dĺžka testovania: 10 minút
Citlivosť: 93,94 %
Špecificita: > 99 %

 

Odber a príprava vzoriek

1. Odber vzoriek:

Vzorka orálnej tekutiny by sa mala odoberať pomocou odberových nástrojov dodaných so súpravou. Postupujte podľa podrobných pokynov na použitie uvedených v príbalovom letáku. Pri tomto teste by sa nemali používať žiadne ďalšie odberové nástroje. Môže sa použiť perorálna tekutina zhromaždená kedykoľvek počas dňa.

2. Príprava vzoriek:

Keď sú sliny odobraté, postupujte podľa pokynov na prípravu vzorky s pufrom dodaným so súpravou.

 

Interpretácia výsledku

Pozitívny: Objavia sa dve červené čiary. Jedna červená čiara sa objaví v kontrolnej oblasti (C) a jedna červená čiara v testovacej oblasti (T). Odtieň farby sa môže líšiť, ale test by mal byť považovaný za pozitívny vždy, keď je prítomná čo i len slabá čiara.

Negatívny: V kontrolnej oblasti (C) sa objaví iba jedna červená čiara a v testovacej oblasti (T) žiadna. Negatívny výsledok naznačuje, že vo vzorke nie sú žiadne častice nového koronaviru alebo počet vírusových častíc je pod detekovateľným rozsahom.

Nie je platný: V kontrolnej oblasti (C) sa neobjaví žiadna červená čiara. Test je neplatný, aj keď je v testovacej oblasti (T) čiara. Nedostatočný objem vzorky alebo nesprávnej procedurálnej techniky sú najpravdepodobnejšími dôvodmi zlyhania kontrolnej oblasti. Skontrolujte postup testu a opakujte test s novým testom. Ak problém pretrváva, ihneď prestaňte testovaciu súpravu používať a kontaktujte miestneho distribútora.

Obsah balenia

 • 5x Testovacie zariadenie
 • 5x Plastové vrecúško
 • 5x Extrakčný pufer
 • 5x Príbalová informácia
 • 5x Tryska
 • 5x Extrakčná skúmavka
 • 5x Stojan na skúmavky
 • 5x Pohárik / vrecko na odber slín
 • 5x Kvapátko

 

Obmedzenia

Antigénna rýchlostestovacia sústava (zo slín) na nový koronavírus (SARS-CoV-2) je skríningový test akútnej fázy na kvalitatívnu detekciu. Odobratá vzorka môže obsahovať koncentráciu antigénu pod prahom citlivosti činidla, takže negatívny výsledok testu nevylučuje infekciu novým koronavírusom.

Antigénový test (zo slín) na nový koronavírus (SARS-CoV-2) detekuje životaschopný aj životaneschopný antigén proti novému koronaviru. Výkon testu závisí od množstva antigénu vo vzorke a nemusí korelovať s bunkovou kultúrou vykonanou na rovnakej vzorke. Pozitívny test nevylučuje možnosť, že môžu byť prítomné ďalšie patogény, preto je pre presnú diagnózu nutné porovnať výsledky so všetkými ostatnými dostupnými klinickými a laboratórnymi informáciami.

 • Negatívny výsledok testu sa môže vyskytnúť, ak je hladina extrahovaného antigénu vo vzorke nižšia ako citlivosť testu alebo ak je vzorka zlej kvality.
 • Pozitívne výsledky testov nevylučujú súčasnú infekciu inými patogénmi.
 • Negatívne výsledky testov nie sú určené na to, aby zisťovali inú koronavírovú infekciu okrem SARS-CoV-2.
 • Deti majú tendenciu šíriť vírus viac ako dospelí, čo môže viesť k rozdielom v citlivosti medzi dospelými a deťmi.
 • Koncentráciu vírusu v slinách veľmi ovplyvňujú faktory ako jedlo, strava, fajčenie, osviežovače dychu atď. Preto pred odberom vzoriek dôsledne dodržujte návod v príbalovom letáku.

 

Princíp použitia

POC antigénový test (zo slín) na nový koronavírus (SARS CoV 2) je imunochromatografický membránový test, ktorý využíva vysoko citlivé monoklonálne protilátky proti novému koronavírusu. Testovací prúžok sa skladá z troch častí, konkrétne zo vzorkovej podložky, reagenčnej podložky a reakčnej membrány. Reagenčná membrána obsahuje koloidné zlato konjugované s monoklonálnymi protilátkami proti novému koronaviru. Reakčná membrána obsahuje sekundárne protilátky proti novému koronaviru a polyklonálne protilátky myšieho globulínu, ktoré sú vopred imobilizované na membráne. Keď je testovacie zariadenie vložené do vzorky slín, konjugáty vysušené v reagenčnej vložke sa rozpustia a migrujú spolu so vzorkou. Ak je vo vzorke prítomný nový koronavírus, komplex vytvorený medzi konjugátom protilátok proti novému koronavírusu a vírusom bude zachytený špecifickým monoklonálnym proti novému koronavírusu, ktorým je potiahnutá oblasť T. Bez ohľadu na to, či vzorka obsahuje vírus alebo nie, roztok pokračuje v migrácii a stretáva sa s ďalším činidlom (protilátka proti myšacieho IgG), ktoré sa viaže na zostávajúce konjugáty, čím vytvára červenú čiaru v oblasti C. Antigénový test zo slín na koronavírus (SARS CoV 2) môžu rozpoznávať SARS COV 2 ) a spike proteín.

Viac ako 90 % protilátok použitých v antigénovom teste zo slín na nový koronavírus (SARS CoV 2) je SARS COV 2 antinukleoproteín a cieľovým proteínom je SARS COV 2 nukleoproteín. Zvyšok protilátok použitých v antigénovom teste zo slín na nový koronavírus (SARS CoV 2) je anti spike proteín a cieľový proteín je konštantný fragment SARS COV 2 spike proteínu. Či už je to v súčasnej dobe N501Y vo Veľkej Británii alebo 501Y.V2 v Južnej Afrike, mutačný fragment je primárne RBD fragment S proteínu, zatiaľ čo cieľový fragment protilátky anitgénového testu zoslín na novýkoronavírus (SARS CoV 2) nemutoval. Preto môže antigénový test  zo slín na nový koronavírus (SARS CoV 2) spoľahlivo detekovať varianty SARS COV.

Dodatočné parametre

Kategória: Antigénové testy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.08 kg
Položka bola vypredaná…

Hangzhou Realy Tech návod na použitie

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie