20 tipov, kam v zime do tepla na dovolenku

dovolenka-v-zime-do-tepla-kam-vyrazit

Chcete sa zohriať v chladných mesiacoch a vymeniť sneh za piesočné pláže? Pozrite sa s nami na najvhodnejšie miesta, kam vyraziť na dovolenku v zime za teplom.

Uvedené svetové destinácie navyše ponúkajú oveľa viac než len horúce počasie. Miesta zaliate slnkom, ktoré rozmrazí pretrvávajúcu zimu, nájdete nielen v ďalekej exotike, ale i u nás v Európe.

1. Azory, Portugalsko

Azorské ostrovy sú absolútnym rajom pre nadšencov outdoorových aktivít. Môžete si vychutnať výlety do jaskýň, ponoriť sa do horúcich prameňov, pozorovať veľryby, plávať s delfínmi. Objavujte majestátne vodopády a kráterové jazerá alebo si na surfe užite prvotriedne oceánske vlnobitie, ktoré budete mať často doslova len pre seba. Obdobie od októbra do jari môže byť taktiež ideálne na turistiku mimo hlavnú sezónu.

1. azory-portugalsko

 

2. Bali, Indonézia

Táto „krajina bohov“ oslovuje turistov najmä svojou čistou prírodnou krásou, hroziacimi sopkami a bujnými terasovitými ryžovými poliami, ktoré vyžarujú pokoj. Toto miesto je tiež známym rajom pre surferov. Očarí vás gýčovými plážami a koralovými útesmi ale i vzrušujúcim nočným životom a pozoruhodnými chrámami. Najlepší čas na vycestovanie je v októbri – koniec hlavnej sezóny prináša pokles cien ubytovania i leteniek.

2.-bali-indonezie

 

3. Barbados

Jedz, pi, tancuj a znova to zopakuj. To je heslo, akým by ste sa mohli riadiť počas celého pobytu na tomto ostrovnom štáte v Karibiku. Nie je žiadnym tajomstvom, že Barbados má jedny z najkrajších pláží na svete. Pokojné karibské pobrežie na západe je známe svojimi priezračnými vodami a mäkkým pieskom, zatiaľ čo divokejšie pláže na východnom pobreží sú vzrušujúce pre surferov. Živé rumové bary či cukrové plantáže môžete navštíviť už od polovice decembra.

3.-barbados

 

4. Bora Bora, Francúzska Polynézia

Odľahlá Bora Bora je svetoznáma pre svoje nenapodobiteľné sopečné výhľady, nedotknuté biele piesočnaté pláže a luxusné rezorty. Jedinečná geografia poskytuje ideálne miesto pre to pravé dobrodružstvo. Súhra svetla, vody a žiarivého piesku vytvára dokonalú ilúziu tyrkysovej, krištáľovej lagúny. Navštívte ostrov, na ktorom sa tetovanie považuje za posvätné umenie a symbol krásy. Najlepší čas na návštevu je už od novembra.

4.-barbados

 

5. Cancún, Mexiko

Cancún je považovaný za srdce mexického Karibiku a každoročne víta tisíce návštevníkov, ktorí prichádzajú na polostrov Yucatán. Nádherné pláže a skvelé počasie sú lákadlom pre mnohých. Návštevníci môžu preskúmať pulzujúci nočný život v meste a na svoje si prídu i nákupní maniaci. Ideálny čas na návštevu začína v decembri, kedy je vo všeobecnosti jasné a teplé, no nie príliš horúce počasie.

5.-cancun-mexiko

 

6. Cyprus

Ostrov je slnečný bez ohľadu na ročné obdobie a je jedno z najteplejších miest na dovolenku v Európe počas zimy. Vychutnajte si malebnú krajinu, opaľujte sa na ktorejkoľvek z krásnych pláží ostrova a zaplávajte si v mori – je to pravdepodobne najteplejšia morská voda, akú v Európe v januári nájdete. Ak je však na váš vkus stále príliš chladná, skúste namiesto kúpania vyraziť na plavbu loďou.

6.-kypr

 

7. Dubaj, Spojené arabské emiráty

S ortuťou, ktorá v lete prekračuje 40 °C, je zima rozhodne najlepším obdobím na návštevu najkrajšieho a najmodernejšieho mesta Blízkeho východu. Čakajú tu na vás piesočné pláže pozdĺž troch umelých Palmových ostrovov, plavby loďou, panoramatické výhľady z rekordného 125. poschodia ikonickej  stavby Burj Khalifa. Nenechajte si ujsť nákupné centrá, ktoré sú povýšené na umelecké dielo, obsahujú akváriá i celé parky.

7.-dubaj-spojene-arabske-emiraty

 

8. Filipíny

Vybrať si medzi 7 000 filipínskymi ostrovmi skutočne nie je ľahké. Zima je preto ideálnym obdobím na objavovanie množstva útesov a pláží, pre ktoré sú Filipíny najznámejšie. Navštívte súostrovie El Nido, kde zažijete pouličné sprievody, tajné lagúny, sériu ostrovčekov pokrytých pieskom, malebné ryžové terasy, nehovoriac o potápaní sa k vrakom lodí.

8.-filipiny

 

9. Fuerteventura, Kanárske ostrovy

Ak hľadáte nízkorozpočtový výlet na miesto s neustále príjemnými teplotami, potom sú Kanárske ostrovy jednou z najlepších zimných destinácií v Európe. Vydajte sa na cestu plnú bohatej kultúry a množstva zábavy v zoskupení španielskych ostrovov, ktoré sú v skutočnosti bližšie k Afrike ako k Európe. Zatiaľ čo známejšie ostrovy Lanzarote a Tenerife sú plné turistov, Fuerteventura ponúka príjemný balans, ktorý prinesie nerušené sledovanie rozprávkových západov slnka.

9.-fuerteventura-kanarske-ostrovy

 

10. Kapské Mesto, Juhoafrická republika

Kapské mesto ležiace takmer na samom cípe južnej Afriky je napriek svojej temnej minulosti krásnou kultúrnou metropolou. Mesto ponúka malebné prírodné krásy nachádzajúce sa v objatí Atlantického oceánu a Stolovej hory. Tešiť sa môžete na pozorovanie tučniakov, potápanie so žralokmi, safari v Národnom parku či návštevu cely Nelsona Mandelu. Ochutnať tu môžete i najlepšie africké víno, ideálne medzi mesiacmi september a november.

10.-kapske-mesto-jar

 

11. Kapverdy

Ostrovný štát Kapverdy nájdete v Atlantickom oceáne východne od afrických štátov Senegal a Mauritánia. Desať ostrovov sa pýši stovkami kilometrov úchvatného pobrežia s krásnymi čiernymi a bielymi piesočnatými plážami. Mnohé z týchto pláží sú odľahlé a nedotknuté, vďaka čomu sú ideálne na prechádzky, plávanie alebo len relaxáciu počas celej zimy.

11.-kapverdy

 

12. Krabi, Thajsko

Príjemnú letnú dovolenku v zime zaručí južná provincia v Thajsku plná krásnych prírodných vápencových útesov, lesov a viac ako 150 ostrovov. Najlepší čas na návštevu Krabi je medzi novembrom a marcom, čo je tiež vrchol turistickej sezóny. Krabi je navyše domovom ostrova Phi Phi, ktorý je známy svojimi barmi, divokým nočným životom a nádhernými prírodnými scenériami. Máte možnosť zažiť tu prvotriedne potápačské dobrodružstvá s koralmi aj výlety do prírody.

12.-krabi-thajsko

 

13. Maledivy

Teploty počas našich zimných mesiacov sa tu pohybujú na úžasných 27 stupňoch. Vďaka neustálemu slnečnému svitu je prakticky každé ročné obdobie vhodné na dovolenku na Maldivách. Súostrovie Indického oceánu s bielym pieskom a palmami je ideálnym miestom na šnorchlovanie, čo je jedna z najobľúbenejších lokálnych aktivít, no k dispozícií je i potápanie či kanoistika.

13.-maledivy

 

14. Madeira, Portugalsko

„Ostrov večnej jari“ leží blízko Kanárskych ostrovov a môže sa pochváliť tým, že patrí medzi najkrajšie v Európe v každom ročnom období. Okrem subtropického počasia ponúka vzrušujúcu vulkanickú geografiu a sviežu turistiku, pozorovanie delfínov a pláže s čiernym pieskom. Navyše by ste nemali vynechať možnosť zúčastniť sa vianočného trhu v šortkách.

14.-madeira

 

15. Malta

Kam za teplom v zime? Odpoveďou je i ostrov Malta, ktorý ponúka zmes histórie, kultúry a pláží. Môže byť perfektnou dovolenkou pre rodiny s deťmi, páry ale aj skupiny priateľov. Vďaka priaznivej klíme, ktorá prináša 300 slnečných dní, nie je nikdy zlý čas na návštevu. Vďaka pozoruhodne miernym zimám a prenikavo modrej oblohe je Malta ideálna na dlhé potulky sviežou a zelenajúcou sa krajinou ale i na množstvo ďalších športových aktivít. Je miestom veľkých filmových produkcií a domovom niektorých z najstarších chrámov sveta.

15. Malta

 

16. Maurícius

Maurícius má nádherné pláže s bielym pieskom, ktoré sa vyrovnajú rivalovi v Indickom oceáne, Maldivám. Tento pomerne veľký ostrov však ponúka oveľa rozmanitejšie turistické menu. Maurícius oceňujú dovolenkári najmä pre jeho prírodné prostredie a umelo vytvorené atrakcie, multietnickú a kultúrnu rozmanitosť obyvateľstva, tropické podnebie, pláže a vodné športy. Celá zima je tu do značnej miery zaliata slnkom.

16.-mauricius

 

17. Miami, USA

Miami nájdete v slnečnom americkom štáte Florida. Má najmiernejšie zimy v kontinentálnej Amerike, a preto sú dobre známe bronzové telá zo South Beach. Miami je miesto, ktoré nepozná spánok. Nájdete v ňom svetoznáme nočné kluby a charizmatickú latinskú kultúru. Svoju rozmanitosť oslavuje prostredníctvom jedla, umenia a zábavy. Miami je tiež známe svojou úchvatnou panorámou, nákupnými centrami, architektúrou Art Deco a luxusnými hotelmi.

17.miami

 

18. Panama

Jedinečná poloha Panamy poskytuje zážitok na celý život. Je obdarená širokou škálou dažďových pralesov, púšťou a úchvatnými plážami na oboch pobrežiach, v Karibiku a Tichomorí, a to všetko v dojazdovej vzdialenosti od kozmopolitného centra Panama City. Panama je jediné miesto na svete, kde môžete vidieť slnko vychádzať v Pacifiku a zapadať v Atlantiku z vrcholu najvyššieho bodu v krajine, Volcan Baru. Najlepší čas na návštevu Panamy je od januára, najsuchšieho obdobia roka.

18.-panama

 

19. Seychely

Navštívte túto destináciu tesne pred začiatkom tuhej zimy – medzi októbrom a novembrom. A čo je na Seychelách také výnimočné? S takmer polovicou svojej pevniny vyhradenej pre národné parky a rezervácie ponúkajú Seychely množstvo nedotknutých pláží, chránených zátok a vôd. Sú ideálne na preskúmanie súkromnými jachtami. Žiadaná klíma a príjemný letný vánok po celý rok prinášajú odpoveď, kam vyraziť za teplom v zime.

19.-seychely

 

20. Zanzibar, Tanzánia

Ostrov je ideálnym tipom na exotickú dovolenku v zime do tepla s deťmi. Kúzlo Zanzibaru tkvie v tom, že je rôznorodou destináciou prístupnou počas celého roka. Ponúka jedinečnú zmes idylických pláží, pútavej histórie, kultúrnej rozmanitosti, chutnej kuchyne a bohatej fauny a flóry. Navyše je to krátka cesta trajektom alebo lietadlom priamo z Tanzánie či Kene.

20.-zanzibar

 

Máte ďalšie nápady na letnú dovolenku v zime? Podeľte sa s nami v komentároch.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk