Stlačitelná fľaša Squeeze bottle LifeStraw Peak 1 l + multifunkčný filter

Značka: LifeStraw®
€62,40 €52 bez DPH
Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Vyrazte za exotikou s filtračnou fľašou LifeStraw Peak Squeeze Bottle s objemom 1 litr. Bez pitnej vody nebudete, nech už pôjdete kamkoľvek. Môžete piť vodu z rieky, jazera alebo vodovodu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stlačitelná fľaša Squeeze bottle LifeStraw Peak 1 l + filter

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-cJe čas prestať so sebou nosiť niekoľko fliaš s vodou. Kompaktná stláčacia fľaša Lifestraw Peak je univerzálna pomôcka na uchovávanie a filtrovanie vody. Je vyrobená z prvotriednych materiálov a je dostatočne odolná, aby vám vydržala na dlhých dobrodružných výpravách bez toho, aby ste sa museli obávať prepichnutia, pretrhnutia a prepichnutia. Je ultraľahká a zbaliteľná a váži 110 gramov. Môžete použiť aj slamkový filter alebo ho pripojiť k iným filtračným fľašiam rady Peak, aby čo najlepšie vyhovovala vášmu dobrodružstvu. Hustota filtračnej membrány bola optimalizovaná pre prietok a funkcia over-cap a náustok s inteligentným tesnením zabraňujú úniku vody cez uzáver.

Filtračná fľaša pod drobnohľadom

Z diaľky vyzerá systém LifeStraw ako klasická stlačiteľná fľaša na vodu. Zblízka však rýchlo uvidíte, že obsahuje vysoko účinnú mikrofiltračnú membránu, ktorá vodu účinne čistí. Obsahuje aj veľmi praktický uzáver so zasúvacím otvorom. Nie je potrebné fľašu neustále otvárať a zbytočne zvyšovať riziko šírenia vírusov.

Výška fľaše dosahuje 30,8 cm, zatiaľ čo jej šírka je 12 cm. Celková hmotnosť fľaše je 110 gramov. Systém filtrácie vody zabezpečuje filtračná membrána z dutých vlákien (zabraňuje vzniku baktérií, vírusov a parazitov) v spojení s uhlíkovým filtrom (zabraňuje vzniku zápachu a nepríjemnej chuti).

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-k

Výsledok: voda je čistá, bezpečná na pitie a chutí lepšie, než u vodného filtra bez uhlíkového filtra. Filter vydrží filtráciu až 2 000 litrov vody (1 rok nepretržitého používania).

Upozornenie: fľaša nie je určená na filtrovanie morskej vody

Prečo práve LifeStraw® filtračná fľaša?

 • Chráni pred baktériami, parazitmi, mikroplastu, chlórom, organickým chemickým látkam a bahnu, piesku, zakaleniu; zlepšuje chuť
 • Nezávisle testované v laboratóriu, odolná a bez BPA
 • Chráni pred 99,99 % baktérií (vrátane E.coli, Salmonella), 99,99 % parazitom (vrátane Giardia a Cryptosporidium), 99,99 % mikroplastom, chlóru, organických chemikálií a piesku, bahna alebo zakaleniu
 • Membránový mikrofilter s dlhou životnosťou vydrží až 4 000 litrov
 • Odolná a bez BPA, nezávisle testovaná, aby spĺňala protokoly stanovené Agentúrou pre ochranu životného prostredia USA (EPA) a NSF International / ANSI
 • Po vybratí filtra je fľaša a viečko ľahko použiteľné a ľahko sa čistí
 • Nákupom pomáhate dobrej veci: jeden nákup = jeden rok nezávadnej vody pre jedno dieťa

 

Základne parametry:

 • Objem fľaše: 1 l
 • Hmotnosť fľaše: 110 g
 • Rozmery: 12 x 30,8 cm
 • Materiál fľaše: stlačiteľný plast
 • Materiál filtra: duté vlákno
 • Neobsahuje škodlivú látku BPA

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-j

Ako funguje filtrovanie vody u filtračnej fľaše?

Filtračná fľaša je vyrobená z tritanového plastu neobsahujúca škodlivú zložku BPA. Dokáže odfiltrovať až 2 000 litrov kontaminovanej vody. A v čom vlastne spočíva samotná filtrácia? Technológia LifeStraw® disponuje špeciálnou navrhnutou technológiou mikrofiltráciou z dutých vlákien, ktorá sa tiež využíva v priemyselných továrňach na vodu, ktoré majú na starosti vodovody miest i veľkomiest. Vnútorná časť filtra LifeStraw® sa skladá z obrovského počtu dutých vlákien, pričom každé vlákno má vo svojich stenách póry s priemerom 0,2 mikrónu (5x menši ako je priemer ľudského vlasu). Keď voda prechádza týmito vláknami, do póru môže vniknúť iba čistá voda blokujúca 99,99 % baktérií, parazitov a ďalších nečistôt ohrozujúcich zdravie ľudí.

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-i

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-l

Vďaka unikátnej technológii filtrácie nedochádza k použitiu žiadnych chemikálií. Ide tak o inovatívnu alternatívu k jódovým tabletám a ďalším chemickým prostriedkom. Technológia LifeStraw® bola nezávisle testovaná a certifikovaná, aby spĺňala regulačné normy Európskej únie 10/2011 a 1935/2004.

Silikónový náustok je vyberateľný

Náustok môžete od filtračnej fľaše odňať a bezpečne vyčistiť. Doporučené čistiť po každom kontakte s kontaminovanou vodou.

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-m

Vymeniteľný filter

Filtračná fľaša LifeStraw® obsahuje vymeniteľný filter, ktorý je ideálnym doplnkom nielen na turistiku a kempovanie, ale aj pre bežné cestovanie. Buďte vždy pripravení a zásobení pitnou vodou. Jednoducho si napustite vodu z rieky alebo rybníka, priskrutkujte viečko a potom nasajte čistú vodu cez náustok.

Návod na použitie

Po naplnení filtračnej fľaše vodou, pite iba cez náustok. Po dopití vždy odskrutkujte viečko a vyfúknutím odstráňte z filtra LifeStraw® pozostatky kontaminovanej vody. Po návrate domov odskrutkujte viečko filtračnej fľaše a odstráňte všetky potenciálne škodlivé látky vypláchnutím filtra aj fľaše pitnou vodou. Následne nechajte vyschnúť. Pokiaľ chcete čistiť fľašu umývaním v umývačke, pred vložením do umývačky odstráňte filter.

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-h

Pozor! Pokiaľ filter dosiahne maximálnu životnosť 2 000 litrov, upchá sa a prestane vodu filtrovať. Vodu tak nenasaje a je nutné filter okamžite vymeniť. Jasným znakom je, že vodu už nebudete schopní cez filter usrknúť.

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-g

Upozornenie

Nepoužívajte filtračnú fľašu Lifestraw Peak pre pitie chemicky ošetrenej vody, morskej vody ani vody v oblastiach, kde nemáte zistený aktuálny stav kontaminovanej vody. Filtračnú fľašu tiež nepoužívajte na pitie vody z rybníkov alebo iných zdrojov vody v blízkosti poľnohospodárskych prevádzok.

Pitie neošetrenej alebo chemicky upravenej vody môže váš organizmus vystaviť zvýšenému riziku nákaze škodlivými mikroorganizmami alebo zvýšiť riziko črevných ochorení. Preto odporúčame riadiť sa týmito bezpečnostnými pokynmi.

Obmedzenie používania

Nepoužívajte pre znečistenú, morskú, ani chemicky upravovanú vodu. Neodstraňuje vírusy. Produkt nesmú používať deti bez dohľadu rodičov.

Kompletný manuál v češtine tu.

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-f

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-b

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-d

stlacitelna-lahev-squeeze-bottle-lifestraw-peak-1l-filtr-e

filtracni-lahev-lifestraw-go2-stage-0-65-l-v8

filtracni-lahev-lifestraw-go2-stage-0-65-l-5

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaše
Záruka: 2 roky

Stlačitelná fľaša Squeeze bottle LifeStraw Peak 650 ml + filter

Svetoznáma značka LifeStraw® je známa svojimi filtračnými fľašami, vďaka ktorým sa na cestách nebudete báť napustiť si vodu z kohútika a ušetríte tak peniaze za balenú vodu. Spoločnosť LifeStraw® vyrába filtre už od roku 1994, kedy prvýkrát prišla s inovatívnou technológiou, ktorá odstránením nečistôt a baktérií vyrába dokonalú pitnú vodu. V dnešnej dobe značka LifeStraw® vyrába prvotriedne filtre a filtračné fľaše, ktoré dokážu eliminovať všetky škodlivé organizmy a látky až s 99,9 % účinnosťou. U nás nájdete LifeStraw GO2 Stage filtračnú fľašu v niekoľkých rôznych farebných variantoch a tiež LifeStraw Personal osobné vodný filter.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk