Ideálny cestovný batoh: 6 tipov na výber toho správneho

perfektni-cestovni-batoh--6-tipu--jak-vybrat-ten-pravy

Výber správneho batohu na cesty je rozhodujúci pre pohodlie a dokonalý zážitok z cestovania. Či už sa chystáte na víkendový výlet do hôr, na dobrodružnú cestu okolo sveta alebo na služobnú cestu, naše tipy vám pomôžu vybrať batoh, ktorý bude dokonale vyhovovať vašim potrebám.

Vieme, že výber kvalitného batohu na cesty nie je lacná záležitosť. O to väčšiu pozornosť by ste však mali venovať detailom. Čo všetko by ste mali zvážiť?

 

1. Objem a veľkosť

Prvá vec, ktorú by ste mali zvážiť, je dostatočný objem. Veľkosť sa zvyčajne udáva v litroch a pohybuje sa od malých batohov s objemom do 20 litrov až po veľké batohy s objemom 80 litrov a viac. Na jednodňové výlety a ľahké cestovanie postačí batoh s objemom 20 až 30 litrov. Na viacdňové túry alebo týždenné až dvojtýždňové dovolenky budete potrebovať batoh s objemom do 40 litrov.

 

2. Nízka hmotnosť

Čím je batoh menší, tým je zvyčajne ľahší. Ale aj pri objemnejších batohoch sa stretnete s nižšou hmotnosťou. Ak je pre vás dôležitá aj odolnosť voči dažďu, hľadajte batohy vyrobené z nepremokavého polyesteru, ktorý ochráni obsah batohu aj v nepriaznivom počasí.

 

3. Ergonómia a pohodlie

Kvalitný batoh by mal pohodlne sedieť na chrbte a ramenách. Polstrované ramenné popruhy, bedrový pás a nastaviteľný chrbtový systém sú dôležité na rozloženie hmotnosti a zabezpečenie pohodlia pri nosení. Pocítite to po desiatkach minút nosenia batohu na chrbte. Batoh Cabin Zero si nemôžeme vynachváliť, je pre nás veľmi pohodlný aj po niekoľkých hodinách nosenia.

 

4. Materiál a trvanlivosť

Batoh by mal byť vyrobený z odolných materiálov, ktoré vydržia náročné podmienky. Hľadajte batohy s pevnými švami a kvalitnými zipsami. Batoh, ktorý vydrží, keď je zbalený až po okraj. Niektoré batohy majú aj nepremokavú úpravu alebo sa dodávajú s pláštenkou, čo je výhodné v prípade daždivého počasia.

 

5. Úložný priestor a organizácia vreciek

Batoh by mal mať dostatok vreciek na usporiadanie vašej výbavy. Dôkladne si premyslite, čo budete v batohu nosiť. Vnútorné vrecká na zips sú ideálne na drobné predmety, ako sú kľúče a peňaženky, zatiaľ čo vonkajšie vrecká sú dobré na ľahký prístup k veciam, ktoré často potrebujete, ako je fľaša na vodu alebo mapa. Pre niektorých je na druhej strane praktické aj samostatné vrecko na notebook. Batoh Cabin Zero toto všetko a ešte viac spĺňa.

 

6. Prečítajte si overené recenzie

Pred kúpou batohu si prečítajte recenzie na internete a od priateľov, ktorí cestujú. Pomôže vám to zúžiť výber a nájsť batoh, ktorý je ideálny na cestovanie. Batoh Cabin Zero testujeme a cestujeme s ním už niekoľko rokov a nemôžeme mu nič vytknúť, pokiaľ ide o kvalitu alebo pohodlie.

Výber správneho batohu na cestovanie je investíciou do vášho pohodlia a bezpečnosti počas cestovania. Venujte čas dôkladnému zváženiu svojich potrieb a preferencií, aby ste našli batoh, ktorý sa stane vaším najlepším partnerom počas vašich dobrodružstiev. So správnym batohom na chrbte sa môžete plne sústrediť na objavovanie sveta a vytváranie nezabudnuteľných zážitkov.

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10 %.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk