TOP 10 miest, ktoré musíte navštíviť na Tenerife

masca-tenerife

Čo navštíviť na Tenerife, najpopulárnejšom ostrove Kanárskych ostrovov? Ostrov Tenerife poskytuje množstvo krásnych miest, pláží, mestečiek av neposlednom rade množstvo kaviarní a barov s našou obľúbenou Sangriou. Pripravili sme pre vás 10 tipov na miesta, ktoré by ste na Tenerife rozhodne vynechať nemali.

 

1. Čierna pláž Playa la Arena a jaskyňa Cueva la Vaca

Na čierne pláže na Kanárskych ostrovoch narazíte takmer všade. Sú krásne a rozhodne stoja za to si na nich užiť aj nejakú tú opaľovačku. Jednou z nich je napríklad playa la Arena na západe ostrova. Ďalším dôvodom, prečo by ste nemali vynechať práve túto pláž je aj ten, že kúsok od nej sa nachádza jaskyňa Cueva la Vaca. A tá na rozhodne za návštevu stojí. Veď posúďte sami. Cesta k nej je však trochu krkolomná.

charco-la-vaca-jeskyne-tenerife

 

2. San Cristóbal de La Laguna

Krásne farebné mestečko na popoludňajšiu prechádzku. Počítajte, že tu strávite tak dve tri hodinky. Mestečko nie je nijako veľké, ale za návštevu rozhodne stojí.

 

3. Pieskovcové skaly Paisaj Lunar

Toto miesto by sa dalo nazvať takýmto mini Brand Canyonom. Trasa nie je nijako dlhá, iba 7 km okruh s prevýšením 600 m. Vydajte sa na trasu z mestečka Filaflor. Bude to síce o 4 km dlhšie, než keby ste sa priblížili autom, ale za pichlu pneumatiku vám to nestojí :D
Poznáte heslo „Cesta je cieľ“? Tak o tomto treku to platí dvojnásobne. Cesta je veľmi rozmanitá a vy počas tých 7 kilometrov prejdete asi 3 rôznymi typmi krajín. Ale aj napriek tomu tu sa ten cieľ našiel, a to v podobe vystúpených pieskovcových skalísk.

piskovcove-skaly-paisaj-lunar-tenerife

 

4. Hora Pico del Teide

Najvyššia hora Pico del Teide je vysoká takmer 4 000 m. n. m. Pešo počítajte s celodenným výletom. Predsa len je to celkom výstup. Ale nemusíte sa báť. Ak nechcete po svojich až hore nemusíte. Môžete si urobiť výstup buď len do určitej výšky alebo sa zviesť lanovkou za 22 eur.

pico-del-teide-nejvyssi-hora-tenerife

 

5. Mestečko Orotava

Ďalšie z menších mestečiek, ktoré by ste pri svojej návšteve Tenerife nemali vynechať je Orotava. A čo že je tam vlastne na videnie? Tak napríklad Casa de Los Balcones, radnica, záhrady Jardines Victoria alebo kostol Nuestra Señora de La Concepcion.

mestecko-orotava-tenerife-kanarske-ostrovy

 

6. Prírodné bazéniky Piscina Natural de Bajamar

Prírodné bazéniky so vstupmi priamo do oceánu. Parádne miesto, kde stráviť odpočinkový deň alebo aspoň jeho polovicu. Jedna časť je prispôsobená aj pre rodiny s deťmi. A pokiaľ máte radi dobrodružo, môžete sa postaviť blízko menších skalísk a nechať sa ostriekať vlnami. Ale nechoďte príliš blízko, aby vás nespláchli. Miesto rovnako strážia plavčici, ktorí by vás bližšie ani nepustili.

Přírodní-bazénky-Piscina-Natural-de-Bajamar

 

7. Parque Rural de Anaga

Krásne výhľady po celej oblasti. Za výhľad určite stojí Mirador Pico del Inglés, kedy sa po ceste určite zastavte v mieste Camino viejo al pico del Inglés, kde si zaručene vyfotíte umeleckú fotku na Instagram: D Ďalšími krásnymi výhľadmi sa môžete pokochať na Mirador Cruz del Carmen alebo Mirador De Jardina.

Parque-Rural-de-anaga

 

8. Hlavné mesto Santa Cruz

Čo by to bolo za výlet na ostov Tenerife bez toho, aby ste navštívili jeho hlavné mesto. Ako každé iné väčšie mesto, je Santa Cruz plné kaviarní, nočného života a množstva miest, ktoré by človek nemal vynechať. Navštíviť napríklad môžete námestie Plaza de España, hrad Castillo de San Cristóbal, park Garcia Sanabria, trhovisko Mercado de Nuestra Señora de África alebo napríklad botanickú záhradu Palmetum.

santa-cruz-kanarske-ostrovy-tenerife

 

9. Výlet za veľrybami

Aj na Tenerife si môžete urobiť výlet na oceán a ísť sa mrknúť na veľryby. Popravde, tie veľryby berte trochu s rezervou. Ako každá spoločnosť ponúkajú výhľad za veľrybami, ale väčšinou vidíte akurát tak veľa delfínov. My videli aj pilot whale, čo je taký kríženec medzi veľrybou a delfínom. Tiež sme dokonca mali šťastie aj na korytnačku :D

Vyberali sme s niekoľkými spoločnosťami a nakoniec sme skončili u Bonadea. Organizácia prebiehala hladko a cena bola v rámci priemeru. My väčšinou pozeráme na recenzie a tu sa to celkom vyplatilo. Nabudúce si ale musíme objednať lepšie počasie :)

velryby-kanarske-ostrovy-tenerife

 

10. Čierna pláž Maria Jimenez

Čiernych pláží nie je na Kanárskych ostrovoch nikdy dosť :D A pláž Mária Jemenez je určite jedna z tých, ktoré stoja za navštívenie.

cerna-plaz-Jimenez-tenerife

 

BONUS - Údolie Masca

Údolie Masca, skrytý klenot na západnom pobreží Tenerife, uchvacuje turistov svojou dramatickou krásou a dychberúcimi panorámami. Táto impozantná roklina, zovretá medzi strmými skalnými útvarmi a bujnou vegetáciou, sa vinie dole z malebnej dedinky Masca až k odľahlej pláži Playa de Masca obmývanej azúrovými vodami Atlantiku.

Zostup tiesňavou, dlhý zhruba 4,5 km as prevýšením 450 metrov, je náročný, ale odmenou sú úchvatné výhľady na skalné masívy Los Gigantes, týčiace sa do výšky 500-800 metrov nad morom. Cesta vedie pozdĺž tienistého koryta riečky Barranco de Masca, míňa kaskádové vodopády, starobylé terasy a bujné porasty paliem a dračieho stromu.

masca-tenerife

V našom článku sme vám vymenovali len zlomok toho, čo sa na Tenerife dá navštíviť. Tak s chuťou do toho a vyrazte za ďalším dobrodružstvom, na ktoré určite nezabudnete 😊

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.cz a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10%.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk