Singclean COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method) antigénový test zo slín, 1 ks

7 hodnotení
Značka: Singclean
€1,69 €1,54 bez DPH
Objednané - Čaká na naskladnenie
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Neinvazívny POC antigénny test Singclean zo slín schválený MZ SR. Tento rýchlostest využíva unikátnu metódu koloidného zlata, vďaka čomu je jeho citlivosť mimoriadne vysoká. Špecificita viac ako 99 %.

Detailné informácie

Podrobný popis

Singclean COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method) antigénový test zo slín (1 ks)

Tento test ze slin je neinvazivní a dovozce je registrován (Servatech s.r.o.).

Celý názov: Hangzhou Singclean Medical Products Co., Ltd. COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method)

Tento antigénový test je neinvazívny a je vhodný aj pre deti.

Test je zaradený medzi testy preplácané štátom podľa uznesenia vlády SR č. 794/2021 z 30. 12. 2021. Viac informácií k preplácaniu testov tu.

Certifikácia antigénneho testu Singclean COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method) (stiahnuť)

Návod na použitie (stiahnuť)

Singclean COVID-19 Test Kit (metóda koloidného zlata) je imunochromatografický test na pevnej fáze pre rýchle a kvalitné odhaľovanie antigénu z COVID-19 vo vzorke ľudských slín. Tento test poskytuje iba predbežný výsledok testu. Preto musí byť akákoľvek reaktívna vzorka s testovacou súpravou COVID-19 (metóda koloidného zlata) potvrdená alternatívnymi testovacími metódami a klinickými nálezmi.

Táto súprava pre rýchly test antigénu je druhou testovacou súpravou vyvinutou spoločnosťou Singclean Medical na testovanie COVID-19 na základe metódy koloidného zlata potom, čo bola celosvetovo v marci 2021 uvedená testovacia sada Singclean COVID-19 IgG / IgM Test Kit.

Špecifikácia:

  • Dĺžka testovania: 15 minút
  • Senzitivita 93,94 %
  • Špecificita 99,03 % 

Skladovanie

POC antigénna rýchlostestovacia súprava (zo slín) na nový koronavírus (SARS-CoV-2), uchovávajte pri izbovej teplote alebo v chlade (2 – 30 °C). Chráňte pred mrazom. Všetky činidlá sú stabilné až do dátumu exspirácie vyznačeného na ich vonkajšom obale a fľaštičke s pufrom.

Princíp testovania

Súprava na testovanie antigénu COVID-19 (Metóda koloidného zlata) je imunochromatografický test na koloidné zlato. Test používa protilátku COVID-19 (SARS-CoV-2) (testovacia línia T) a protilátku IgG (kontrolná línia C) imobilizované na nitrocelulózovom prúžku. Vínovo sfarbená konjugovaná podložka obsahuje koloidné zlato konjugované s inou protilátkou COVID-19 (SARS-CoV-2) konjugovanou s koloídnym zlatom a myšími IgG-zlatými konjugáty.

Návod na použitie

Keď sa do jamky na vzorku pridá spracovaný pufer obsahujúci vzorku, spojí sa COVID-19 (SARS-CoV-2) s konjugátom protilátky COVID-19 a vznikne komplex antigénu. Tento komplex migruje nitrocelulózovou membránou kapilárnym pôsobením. Keď sa komplex stretne s líniou protilátky COVID-19 testovacej línie T, komplex sa zachytí a vytvorí farebne sfarbený prúžok, ktorý potvrdí výsledok reaktívneho testu. Absencia farebného pruhu v testovacej oblasti indikuje nereaktívny výsledok testu. Test obsahuje vnútornú kontrolu (línia C), ktorá by mala vykazovať vínovo sfarbený pás konjugátu protilátky IgG bez ohľadu na vývoj farby na ktoromkoľvek z ďalších testovacích línií. Inak je výsledok testu neplatný a vzorka musí byť znovu otestovaná novou sadou.

Odber a príprava vzoriek

1. Súprava na testovanie antigénu COVID-19 (metóda koloidného zlata) sa vykonáva odberom pomocou slinného tampónu.

2. Testovanie by sa malo vykonať bezprostredne po odbere vzoriek.

3. Pred testovaním nechajte vzorky ustáliť na izbovú teplotu.

4. Ak sa majú vzorky odoslať na inú lokalitu, mali by byť zabalené v súlade s miestnymi predpismi na prepravu infekčných látok.

5. Vyvarujte sa žuvaniu alebo prehĺtaniu počas odberu vzorky. Vzorka slín by mala byť okamžite otestovaná po odbere.

Postup testu

1. Pred odberom vzoriek sa uistite, že v ústach nie sú žiadne zvyšky jedla. Pokiaľ pacient práve jedol, požiadajte ho nech si vykloktá, prípadne vyčistí zuby. Odstráňte obal a tyčinku s tampónom držte na jazyku pokiaľ nebude špička úplne nasiaknutá slinami (najmenej dve minúty).

2. Vložte tyčinku do skúmavky s vopred pridanými 6 kvapkami extračného pufra a tyčinku asi 10-krát otočte.

3. Nechajte tyčinku v extrakčnej skúmavke 1 minútu. Odstráňte tyčinku a súčasne stlačte špičku tyčinky, aby ste z tampónu extrahovali kvapalinu.

4. Hrot kvapkadla pevne pritlačte na skúmavku na extrakciu antigénu a pevne ju uzavrite a nechajte asi 1 minútu odstáť.

5. Naneste 3 kvapky zmesi kvapalín do jamky na vzorku testovacieho zariadenia (alebo pridajte pipetou) a spustite časovač.

6. Po pätnástich minútach je možné vyčítať výsledok. Nevykonávajte výklad výsledku po 20 minútach, pretože výsledky testu už môžu byť skreslené.

Obsah balenia:

  • utesnené vrecká - obsahujúce testovaciu kazetu,
  • Tyčinka s vatovým tampónom
  • Antigénový extrakčný pufor
  • Antigénová extrakčná skúmavka
  • Príbalový leták

Obmedzenie

1. Kedykoľvek je to možné, použite čerstvé vzorky.

2. Pozitívne výsledky nevylučujú bakteriálnu infekciu ani súbežnú infekciu inými vírusmi.

3. Negatívny výsledok môže nastať, ak je množstvo antigénu COVID-19 prítomného vo vzorke pod detekčnými limitmi testu alebo ak sa nepodarilo odobrať antigén COVID-19 v nosovej dutine pacienta.

4. Negatívne výsledky nevylučujú infekciu liekom COVID-19 a nemali by sa používať ako konečný alebo jediný základ pre rozhodnutie o liečbe alebo liečení pacienta. Negatívne výsledky by mali byť brané do úvahy v súvislosti s nedávnymi expozíciami pacienta, anamnézou a prítomnosťou klinických príznakov a príznakov zhodných s COVID-19. Pre presnejší výsledok testu opakujte testy alebo ich potvrďte inými testovacími metódami a odporúčajú sa klinické nálezy.

Dodatočné parametre

Kategória: Ochranné pomôcky a doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.023 kg
Položka bola vypredaná…

Singclean COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method) antigénový test zo slín (1 ks)

Spoločnosť Hangzhou Singclean Medical Products Co., Ltd. bola založená v roku 2003 a v súčasnej dobe má 19 rokov skúseností v odbore vstrebateľných biomateriálov s takmer 400 zamestnancami. Singclean Medical vždy kládol kvalitu na prvé miesto. Vysoko presné analytické prístroje ako GC, GCMS, TA reometer, analyzátor veľkosti častíc Malvern používajú kvalifikovaní pracovníci na vykonávanie testov pre vstupnú a výstupnú kontrolu kvality. Medzitým má Singclean silný výskumný a vývojový tím s viac ako 40 skúsenými inžiniermi. Každý rok sa do výskumu a vývoja investuje viac ako 2,8 milióna dolárov za účelom vytvorenia priekopníckych lekárskych produktov, ako sú produkty tkanivového inžinierstva.

K marcu 2021 spoločnosť Singclean získala 20 certifikátov CE, 15 certifikátov o registrácii zdravotníckych pomôcok a 33 patentových certifikátov, vrátane 3 medzinárodných patentových certifikátov.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk