15 tipov, kam na výlet v okolí Bratislavy. Autom do hodinky

3.-Kaštieľ-v-Rusovciach

Ak už máte zmapované všetky zákutia hlavného mesta, podniknite výlet do okolia Bratislavy. Či už preferujete turistiku, šport, alebo históriu, širší región ponúka mnoho známych aj menej známych lokalít, ktoré rozhodne stoja za povšimnutie.

 

1. Hrad Devín | 20 minút od Bratislavy

V pohraničnej oblasti sa nad sútokom riek Morava a Dunaj týči zrúcanina hradu Devín. Kedysi obávaná pevnosť, dnes jedno z najvýznamnejších historicko-archeologických miest strednej Európy. Táto národná kultúrna pamiatka ponúka neopakovateľné výhľady siahajúce za hranice Rakúska. Devín je okrem dávnej histórie rovnako presiaknutý vinohradníckou tradíciou, preto by ste určite nemali vynechať ani ochutnávku klasického devínskeho „ríbezláku“.

1. Hrad-devin

 

2. Vyhliadková veža Devínska kobyla | 30 minút od Bratislavy

Návštevu hradu Devín môžete zároveň spojiť i s príjemnou prechádzkou po turisticko-náučnom chodníku smerom na Devínsku kobylu. Tento vrch sa nachádza v pohorí Malých Karpát a na jeho najvyššom bode stojí vyhliadková veža s panoramatickým výhľadom do troch susedných štátov – Česka, Maďarska a Rakúska.

2.-Vyhliadková-veža-Devínska-kobyla

 

3. Kaštieľ v Rusovciach | 15 minút od Bratislavy

Ďalší tip na výlet leží len 15 minút južne od centra hlavného mesta Bratislava. Kedysi územie Maďarska je dnes samostatnou mestskou časťou Rusovce. Nájdete tu areál s pozoruhodným kaštieľom anglického štýlu. Neďaleko tejto chránenej kultúrnej pamiatky zavítajte i do obľúbenej rekreačnej zóny. Rusovské jazerá a bratislavská hrádza sú vyhľadávanými miestami cyklistov, korčuliarov i priaznivcov nuda pláží.

3.-Kaštieľ-v-Rusovciach

 

4. Senecké jazerá | 35 minút od Bratislavy

Ak si kladiete otázku, kam na výlet s deťmi v okolí Bratislavy, vašou ďalšou destináciou budú Slnečné jazerá. Umelo vybudované jazerá patria medzi najnavštevovanejšie slovenské rekreačné strediská. Delia sa na severnú, južnú, východnú zónu a aquapark. Okrem kúpania v nich nájdete vodné a plážové športy, športové ihriská, detské atrakcie i bohatý kultúrny program.

4.-Senecke-jazera

 

5. Plavecký hrad | 55 minút od Bratislavy

Na výlet z Bratislavy môžete vyraziť severne smerom do obce Plavecké podhradie. Vydajte sa na jednoduchý výstup, na ktorého konci objavíte ruiny pôvodne gotického hradu z 13. storočia. V okolí pevnosti opradenej povesťami nájdete keltské hradisko Pohanská, ale aj prírodné studničky a pramene.

5-plavecky-hrad

 

6. Svätý Jur a zrúcanina Biely kameň | 25 minút od Bratislavy

Bývalé opevnené sídlo Biely kameň nájdete na ceste do vinohradníckeho mestečka Svätý Jur ležiacom necelú polhodinku od Bratislavy. Svätojurský hrad je dnes už skôr gotickou ruinou, ktorú postupne pohlcuje priľahlý les. Návštevu tohto historického miesta zavŕšte lahodnou degustáciou vo vínnych pivniciach.

6.-Svaty-jur-a--zrucanina-biely-kamen

 

7. Hrad Červený kameň | 55 minút od Bratislavy

Ak sa vydáte v smere na Pezinok, cesta vás za necelú hodinku dovedie až k hradu Červený kameň. Ten je vám možno dobre známy zo slávnych rozprávok Dračie srdce či Princezná Fantagíro. Obdivovať jeho krásu môžete v interiéri aj exteriéri, a to počas hradných slávností alebo nočných, či rytierskych prehliadok.

7-cerveny-kamen

 

8. Rozhľadňa Veľká Homoľa | 40 minút od Bratislavy

Pokiaľ máte radi šíre výhľady vyrážajúce dych, odporúčame výstup na drevenú rozhľadňu Veľká Homoľa. Rozprestiera sa severovýchodne od Bratislavy na malokarpatskom vrchole s výhľadom na neďaleké vinohrady. Počas výstupu na rozhľadňu narazíte na križovatke turistických chodníčkov aj na známu Zochovu chatu.

8-rozhladna-velka-homola

 

9. Zrúcanina Pajštún | 35 minút od Bratislavy

Severne od Bratislavy pri mestečku Stupava uzriete  zvyšky stredovekého hradu Pajštún.  Ruiny ponúkajú neopakovateľný výhľad na Malé Karpaty a časť Záhorskej nížiny. Šťastlivci pri priaznivom počasí majú možnosť spozorovať i rakúske Alpy.

9-zrucanina-pajstun

 

10. Múzeum Danubiana | 25 minút od Bratislavy

Milovníci moderného umenia ocenia návštevu galérie na ostrovnom výbežku približne 20 km od Bratislavy. Vymeňte štyri kolesá za loďku, spojte umelecký zážitok s vyhliadkovou plavbou a dorazte k brehom galérie na vlnách Dunaja. Svojou prítomnosťou ju už poctili mnohé zahraničné kráľovské návštevy.

10-muzeum-danubiana

 

11. Kaštieľ Budmerice | 40 minút od Bratislavy

Užite si romantiku v prostredí jedného z najkrajších kaštieľov na Slovensku. Kaštieľ v Budmericiach s priľahlým anglickým parkom slúžil v minulosti ako poľovnícke sídlo rodu Pálfyovcov a dnes je významnou kultúrno-historickou pýchou regiónu.

11-kastiel-budmerice

 

12. Oáza sibírskeho tigra | 35 minút od Bratislavy

Ak ste milovníkmi divokých exotických zvierat, určite by ste nemali vynechať Oázu sibírskeho tigra, ktorá leží len 35 minút od Bratislavy v obci Kostolná pri Dunaji. Stretnete tu zoči-voči tigra sibírskeho, najväčšiu mačkovitú šelmu na svete. Zver má v rozľahlých záhradách vybudovanú imitáciu svojho prirodzeného prostredia, čím sa nadácia snaží zabrániť vymretiu tohto unikátneho druhu.

12-oaza-sibirskeho-tigra

 

13. Areál zdravia Rozálka v Pezinku | 30 minút od Bratislavy

Vychutnajte si jazdecké preteky na koňoch v modernom areáli na okraji Pezinka. Vyberte sa na výlet s aj deťmi. Rozálkovo si ich získa detským ihriskom plným atrakcií a blízkou mini zoo. V jazdeckej škole vás profesionálni tréneri zasvätia i do základov jazdeckého športu.

13-areal-zdravia-rozalka-v-pezinku

 

14. Mesto Hainburg | 20 minút od Bratislavy

Zaujímavú inšpiráciu, kam na výlet z Bratislavy, objavíte aj za hranicami Slovenska a nemusíte pri tom cestovať ďaleko. Približne 20 minút autom od hlavného mesta leží historické mestečko Hainburg. V jeho blízkosti nájdete zrúcaninu hradu Schlossberg ale aj rôzne aktivity pre turistické i športové vyžitie.

14-mesto-hainburg

 

15. Zámok Schloss Hof | 35 minút od Bratislavy

Priamo za hranicami Slovenska na vás čaká i zámocký komplex Schloss Hof s nádhernými záhradami nápadne pripomínajúcimi francúzsky Versaille. Jeho návšteva vás vráti späť do 18. storočia. V minulosti bol zámok významným vidieckym sídlom, no aktuálne patrí k najväčším barokovým komplexom svojho typu v Európe.

15-zamok-schloss-hof

 

Dúfame, že sme vám našimi tipmi na výlety v okolí Bratislavy rozšírili obzory a vnukli nové nápady, kam vycestovať. V prípade, že poznáte ďalšie zaujímavé miesta v regióne hlavného mesta, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk