20 miest a atrakcií v Dubaji, ktoré môžete zažiť a navštíviť zadarmo

dubaj-co-videt-zdarma

Ak plánujete navštíviť Dubaj, ale obávate sa, že to bude dosť drahá záležitosť, nezúfajte. Existuje veľa miest, ktoré môžete navštíviť alebo urobiť zadarmo. Prečítajte si zoznam 20 miest, ktoré môžete v Dubaji vidieť a zažiť zadarmo.

Dubaj je nepochybne mesto, kde zažijete dobrodružstvo a uvidíte luxus na každom rohu. Hoci návšteva niektorých oblastí môže byť finančne náročná, v Dubaji je aj veľa miest a aktivít, ktoré môžete mať zadarmo. Poďme sa spolu pozrieť na top 20 takýchto miest v Dubaji.

 

1. Dubaj Creek

Dubaj Creek je obľúbeným miestom mnohých miestnych obyvateľov a nájdete tu aj množstvo zábavných aktivít, ktoré môžete robiť zadarmo. Prejdite sa po móle a vydajte sa na prieskum oblasti, aby ste si vychutnali neuveriteľnú atmosféru a panoramatický výhľad.

dubai-creek-pesi-zona-dubaj

 

2. Dubaj Frame

Ako by sme mohli zabudnúť na pohľad na najväčší rám na svete s názvom Dubajský rám? Táto nová atrakcia otvorená v roku 2018 dosahuje výšku 150 metrov a z jej vrcholu môžete obdivovať všetky štvrte Dubaja. Rozhodli sme sa pozrieť na Dubajský rám len z jeho bezprostrednej blízkosti. Nám to však bohato stačilo. Túto pamiatku si môžete pozrieť zblízka úplne zadarmo. Odporúčame rám pridať na zoznam miest, ktoré sa oplatí navštíviť v noci.

dubai-frame-ram

 

3. Mešita Jumeirah

Mešita Jumeirah sa považuje za najkrajšiu mešitu v Dubaji. Prehliadka je bezplatná a je skvelou príležitosťou spoznať miestnu kultúru.

jumeirah-mesita-dubaj

 

4. Pláž JBR alebo Marina Bay

Keď sa povie Dubaj, možno sa vám vybavia tyrkysové pláže. Bohužiaľ, v prípade Dubaja to tak celkom neplatí. Pláže na nás neurobili dojem. Možno však z toho dôvodu, že sme si ich vždy nechali až na záver dňa pred západom slnka. Na opaľovanie na lehátku s výhľadom napríklad na ikonický päťhviezdičkový hotel Burj Al Arab však budeme dlho spomínať.

jbd-plaz-dubaj

 

5. Pozorovanie plameniakov v rezervácii Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

V rezervácii Ras Al Khor Wildlife Sanctuary žije mnoho operených priateľov, medzi ktorými dominujú nádherné plameniaky. Vo voľne prístupnom ďalekohľade si môžete pozrieť aj volavky, kormorány a orly. Skutočne nezabudnuteľné. Jedna z najlepších bezplatných aktivít, ktoré môžete v Dubaji robiť. Dajte si však pozor na otváracie hodiny a na to, že sa sem pravdepodobne dostanete len taxíkom.

Ras-Al-Khor-Wildlife-Sanctuary-plamenaci-dubaj

 

6. Múzeum kávy, múzeum mincí, múzeum tiav alebo policajné múzeum

V Starom Dubaji narazíte na múzeum kávy, ktoré je prekvapivo zadarmo. Je to ideálne miesto, kde sa dozviete o histórii vzniku tohto obľúbeného nápoja. Okrem toho sú v Dubaji aj ďalšie múzeá, ktoré sú bezplatné. Napríklad: Múzeum mincí, Policajné múzeum v pevnosti Naif, Múzeum tiav alebo Múzeum básnika Al Oqailiho.

muzeum-kavy-dubaj (1)

 

7. Historická časť starého mesta Dubaj

Historická časť Dubaja je plná úžasných budov, ktoré sa oplatí vidieť. Preskúmajte staré obchody, mestské budovy a trhy, ktoré sú otvorené zadarmo po celý deň. Na trhy odporúčame vyraziť po 18. hodine, kedy je Staré mesto najživšie.

stare-mesto-dubaj

 

8. Relaxujte v parku Al Barsha Pond Park

V Dubaji je veľa parkov, kde môžete relaxovať alebo sa venovať ďalším aktivitám. Môžete sa prejsť, zahrať si na detskom ihrisku a pozrieť si dokonalú a neprebádanú architektúru a zažiť ďalšie zábavné podujatia v okolí.

Al-Barsha-Pond-Park-dubaj-park

9. Wings of Mexico

Toto miesto má vo svete Instagramu kultový status, a to z dobrého dôvodu. Dnes už ikonická dvojica krídel na pozadí najvyššej veže na svete vytvára úžasné fotografické pozadie. A hoci vás to nebude nič stáť, jedna fotka môže mať cenu zlata.

mexiko-wings-dubaj-burj-khalifa

10. Pohľad na najvyššiu budovu sveta Burdž Chalífa

Burdž Chalífa je jedným z najpôsobivejších technických diel na svete, ktoré vytvoril človek, a od svojho otvorenia pre verejnosť v roku 2010 neúnavne láme svetové rekordy. Ak vás však výška neláka alebo nechcete platiť za vyhliadkovú plošinu, v Dubaji je veľa možností, ako si urobiť selfie pred ikonickou budovou. Prečo to nevyskúšať?

burj-khalifa-dubaj-zapakuj

 

11. Miestny trh

Trhoviská sú úžasné miesta na nakupovanie a obdivovanie miestnej kultúry. Môžete si pozrieť krásne stánky s trochu otravnými obchodníkmi a spoznať miestny spôsob života. Návšteva akéhokoľvek trhu sa však oplatí. Jeden z najväčších nájdete na druhej strane rieky, oproti starému mestu - v oblasti Al Sabkha.

mistni-trhy-dubaj

 

12. Cyklistika v národnom parku Mushrif

Milujete prechádzky divočinou na dvoch kolesách s vetrom vo vlasoch? Milovníci športu, nasadnite do sedla, pretože v dubajskom národnom parku Mushrif sa nachádza 50kilometrová trať pre horské bicykle. Nová veľkolepá trať sa nachádza v malebnom bujnom lese s približne 70 000 stromami a bola navrhnutá tak, aby sa plynule preplietala prírodnými krásami emirátu a zároveň poskytovala cyklistom divokú jazdu. Je to prvá dráha svojho druhu v Dubaji a prvá fáza prebiehajúcej výstavby sa už tiahne v dĺžke 20 km. V druhej fáze sa plánuje ďalších 30 km.

mushrif-park-dubaj

 

13. Obchodné centrum Dubai Mall

Keď vám v minulosti niekto poradil, aby ste navštívili nákupné centrum, pravdepodobne ste ho nepočúvali. Podobne sme plánovali reagovať aj v Dubaji. Nenavštíviť najväčšie nákupné centrum na svete, Dubai Mall, by však bolo pravdepodobne hriechom. Nielenže sa tu najete, navštívite obchody všetkého druhu, ale aj si oddýchnete pri výhľade na vodopád, vyskúšate letecký simulátor alebo sa pokocháte výhľadom na obrovské akvárium.

dubai-mall-dubaj

 

14. Trh Gold Souk

Jeden z najväčších trhov s najžiarivejším drahým kovom - zlatom - môže niektorých zaujať a iných sklamať. Ak ste však fanúšikom najväčších vecí, vyberte sa sem a pozrite si napríklad najväčší prsteň na svete. V jednom stánku za druhým sa zároveň predávajú lesklé zlaté šperky a iné drahokamy. Na trhy sa zo starej časti Dubaja dostanete veľmi ľahko loďou len za 1 dirham.

gold-souk-trhy-zlato-dubaj

 

15. Dubai Marina

Dubaj Marina je plná obchodov, reštaurácií a zábavy. Navštívte niektoré z obchodov a vychutnajte si príjemnú prechádzku po prístave. Je to bohatá rezidenčná štvrť so známou plážou JBR, ktorá je vzdialená čo by kameňom dohodil.

marina-bay-stvrt-dubaj

 

16. Dubai Canal Waterfall

Dubajský kanál, jedna z najpozoruhodnejších stavieb mesta v posledných rokoch, je jedným z najzaujímavejších miest v Dubaji, ktoré si môžete pozrieť zadarmo. S farebnou kaskádou, kde sa voda stretáva s cestou Sheikh Zayed Road, má svoje vlastné rozprávkové spektrum farieb. Či už sa blažene plavíte na člne, radostne beháte alebo sa len tak prechádzate pozdĺž kanála, zastavte sa na chvíľu, aby ste si vychutnali túto pozoruhodnú dúhovú žiaru.

vodni-kanal-dubaj-barevny

 

17. Akvárium v Dubaji

Hoci dubajské akvárium nie je najlacnejšou atrakciou, musíme ho sem zaradiť. A to z jednoduchého dôvodu. Hlavnú časť akvária v nákupnom centre Dubai Mall si totiž môžete pozrieť zdarma. Stačí nájsť hlavný vchod do akvária a vo veľkej časti môžete vidieť žraloky všetkých druhov, korytnačky alebo raje.

akvarium-dubaj-mall

 

18. Dubajská fontána

Dubajská fontána je obrovský systém fontán plný farebných svetiel a vodných efektov. Môžete si vychutnať príjemnú prechádzku a príjemnú atmosféru, zatiaľ čo okolo vás striekajú obrovské prúdy vody za sprievodu romantickej hudby. Slávnostné spustenie fontány s hudbou začína o 18:30 a končí o 23:00 a koná sa každú polhodinu.

fontana-dubai-v-noci

 

19. Riverland Dubai

Riverland je reštaurácia a nákupné centrum v srdci dubajského parku a letoviska. Kľúčom k úspechu je však to, že sa do tejto oblasti môžete dostať bez zakúpenia vstupenky a vychutnať si jej krásu v nádhernom dubajskom počasí.

riverland-dubaj

 

20. Bezplatný bazén v Barasti

Väčšina plážových klubov si za využívanie svojich zariadení účtuje poplatok, ale ľudia z plážového klubu Barasti vytvorili jednu z najlepších bezplatných aktivít v Dubaji. Ich bazén je úplne zadarmo a aj tu platí viac ako kdekoľvek inde, že ranné vtáča si vyberie lehátko ako prvé. Ak chcete chytať bronz, počúvať najlepšie skladby a ochladiť sa vo vode, toto je to správne miesto.

barasti-bazen-dubaj-zdarma

 

Ak chcete uniknúť preplneným a drahým turistickým atrakciám v Dubaji, existujú desiatky možností, ktoré vám umožnia zažiť slobodné dobrodružstvo. Od návštevy miestnych trhov, cez surfovanie na piesku až po hľadanie pokladov v historických budovách. Vyberte si jedno z našich 20 miest, ktoré môžete vidieť a zažiť v Dubaji zadarmo, a objavte skrytú stránku tohto úžasného mesta.

 

Našli ste v tomto článku zastarané informácie? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu dostanete zľavový kód na ďalšiu objednávku s 10% zľavou. 

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk