20 najlepších cestovateľských aplikácií zdarma v roku 2024

20-nejlepsich-aplikaci-na-cestovani-zdarma-v-roce-2022

Keď sa balíme na dovolenku, mnohí z nás majú na prvom mieste zoznamu mobilný telefón. Preto sme pre vás vybrali najpraktickejšie a najpoužívanejšie cestovné aplikácie, ktoré vám pomôžu vyťažiť z dovolenky čo najviac.

Cestovateľské aplikácie nie sú len zdrojom inšpirácie, ale sú mimoriadne užitočné aj pri viacerých ďalších činnostiach. Poradíme vám najlepšie aplikácie, ktoré vám pomôžu mať let plne pod kontrolou. Rovnako vám poskytnú všetky informácie o ubytovaní, o tom, ako nájsť najlepší výmenný kurz, kde nájsť najbližšie WC, najbližšie bezplatné wifi pripojenie alebo čo si zbaliť do konkrétnej destinácie.

 

Cestovné aplikácie, bez ktorých sa v cieľovej destinácii nezaobídete

Choďte do zahraničia vybavení. A nemusia to byť len vedomosti. Stačí, ak budete mať k dispozícii správne aplikácie. Či už sa neviete zorientovať v miestnom jazyku, zdieľať financie s priateľmi, zistiť počasie, bezplatné Wi-Fi pripojenie alebo nájsť toaletu, na všetko môžete použiť jednu z nižšie uvedených aplikácií.

 

1. Prekladač Google | Prekladač všetkých svetových jazykov

cestovni-aplikace-google-translatorPrekladač Google pozná každý, ale určite poznáte aj jeho aplikáciu, ktorá je už dlho skvelým pomocníkom na cestách. Pomôže vám nielen s prekladom písaného textu, ale môžete ho použiť aj ako prekladač hovoreného slova, celých rozhovorov alebo prekladov z fotografií. TIP: Stiahnite si predvolené jazyky a aplikácia vám bude slúžiť aj na miestach, kde nenájdete spoľahlivé pripojenie na internet. V roku 2023 môžete použiť aj prekladač s umelou inteligenciou DeepL.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

cestovni-aplikace-google-translator-1

 

2. Mapa Wi-Fi | Nájde vám najbližšie bezplatné pripojenie Wi-Fi

wifi-hesla-cestovni-aplikace-0WiFi Map je inteligentná cestovná aplikácia, ktorá vám pomôže zostať online kdekoľvek na svete bez plytvania dátami. Aplikácia má vo svojej databáze viac ako 100 miliónov hotspotov a ponúka názvy sietí a heslá. Stačí nájsť najbližšie miesto, kde sa práve nachádzate. Aj v tejto aplikácii odporúčame stiahnuť si krajinu, do ktorej plánujete ísť, vopred.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

 

3. Splitwise alebo Settle Up | Podeľte sa o náklady na dovolenku s kamarátmi

splitwise-cestovni-aplikace-0Koľkokrát ste na dovolenke platili za niečo spolu s priateľmi? My mnohokrát. Preto sme hľadali aplikáciu, ktorá by nám pomohla rozdeliť náklady medzi jednotlivé osoby bez toho, aby sme na to museli myslieť pri každom nákupe. Najlepšie sa nám osvedčila aplikácia Splitwise, ktorá je úplne zadarmo a dokáže pracovať prakticky so všetkými svetovými menami. Ak vám táto aplikácia nevyhovuje, môžete vyskúšať aj aplikáciu Settle Up, ale s tou sme sa zatiaľ moc neskamarátili.

Splitwise na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Settle Up na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

splitwise-cestovni-aplikace-1

 

4. Windy alebo The Weather Channel | Sledovanie počasia

the-weather-channel-cestovni-aplikace-0Posledná vec, ktorú chcete na dovolenke zažiť, je zlé počasie. Aplikácie, ktoré vám umožnia uniknúť nepríjemným zrážkam, nám už mnohokrát zabezpečili slnečnú dovolenku. Najmä v destináciách, kde sme sa mohli do posledných chvíľ rozhodovať, ktorým smerom sa vydať.

 

Windy na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

The Weather Channel na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

 

5. Kompas splachovača alebo toalety | Vyhľadanie najbližšej toalety

flush-cestovni-aplikaceKeď musíte, tak musíte. Nájsť verejnú toaletu však môže byť niekedy problém. Aplikácia Flush vám však môže ušetriť čas a zároveň zabrániť nehode :) V databáze má viac ako 200 000 verejných toaliet. V niektorých destináciách vám dokonca povie, ktoré sú bezplatné, bezbariérové alebo vyžadujú kľúč. Podobnou aplikáciou je Toilet Compass, ktorá je však užitočnejšia u nás.

Flush na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

WC kompas na stiahnutie tu: Google Play

 

6. Fuelio | Nájdite najlacnejší benzín alebo naftu

fuelio-cestovni-aplikace-0Ak si často prenajímate auto na cestách, aplikácia Fuelio vás určite zaujme. Nielen preto, že môžete sledovať všetky svoje cesty, ale aj preto, že vám ukáže najlacnejšie čerpacie stanice vo vašom okolí. Navyše je aj v češtine. Ak sa chystáte do určitej oblasti, môžete si vopred zistiť, či sa oplatí natankovať niekde v okolí. Pozitívom je, že aplikáciu môžete používať aj v Slovenskej republike.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

fuelio-cestovni-aplikace-1

 

7. Parkopedia alebo SpotAngels | Nájdite si voľné parkovacie miesto

parkopedia-cestovni-aplikaceNájsť parkovacie miesto môže byť v niektorých destináciách problém. Keď sme zúfalí, používame aplikáciu Parkopedia, ktorá nám pomôže nájsť najlacnejšie parkovanie alebo dokonca bezplatné parkovanie na ulici. Pri parkovaní v USA alebo niektorých väčších mestách je spoľahlivá aj aplikácia SpotAngels.

 

Parkopedia na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

SpotAngels na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

parkopedia-cestovni-aplikace-1

 

8. XE Currency Converter | Najlepší výmenný kurz pre zmenu miestnej meny

xe-currency-converter-cestovni-aplikace-0Cestujete do exotickej destinácie a neviete, aký je dobrý alebo zlý výmenný kurz? Aplikácia XE Currency Converter je ideálna na cestovanie do destinácií, kde vám pomôže ušetriť stovky korún. Ak si chcete pred dovolenkou vymeniť peniaze, môžete si v aplikácii nastaviť upozornenia a sledovať zmeny až v 20 menách súčasne.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

xe-currency-converter-cestovni-aplikace-1

 

9. SkyGuru | Pripravte sa na turbulencie

sky-guru-cestovni-aplikace-0Ak sa bojíte turbulencií alebo lietania, vyskúšajte službu SkyGuru. Je to aplikácia navrhnutá pilotmi, ktorá poskytuje predpovede počasia a turbulencií pre trasu, ktorou letíte. Hoci s predpoveďou turbulencií nemôžete nič urobiť, niekedy je dobré sa na ňu psychicky pripraviť. Verzia Pro ide ešte ďalej a poskytuje upozornenia a vysvetlenia v reálnom čase o tom, čo sa deje počas letu. Používatelia môžu vidieť, kde presne sa nachádzajú na oblohe bez pripojenia na internet alebo GPS.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

sky-guru-cestovni-aplikace-1

 

Letenky a ubytovanie

Vďaka týmto aplikáciám nemusíte nič tlačiť a všetko budete mať na jednom mieste. Či už ste si kúpili letenky alebo rezervovali ubytovanie, tieto aplikácie sú na cestách nevyhnutnosťou.

 

10. Aplikácie leteckých spoločností | Prehľad leteniek

ryanair-cestovni-aplikaceSiahnite po aplikácii leteckej spoločnosti, s ktorou plánujete ďalší let. Takáto aplikácia vám poskytne nielen prehľad o čase odletu, príletu, terminálu alebo brány, ale upozorní vás aj na meškanie alebo zmenu letu.

 

 

11. Airbnb, Booking alebo Agoda | Rezervácia ubytovania pod dohľadom

airbnb-cestovni-aplikace-1Ceny rôznych sprostredkovateľov ubytovania sa v poslednom čase výrazne vyrovnali. Nech si však vyberiete ktorúkoľvek z nich, stiahnite si ich aplikáciu. Najmä v prípade Airbnb sa hodí na komunikáciu s ubytovacím zariadením. Aplikácia tiež uľahčuje vyhľadávanie pokynov na samoobslužné prihlásenie alebo pokynov na cestu k ubytovaniu.

Airbnb na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Booking na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Agoda na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

airbnb-cestovni-aplikace-0

 

12. FlightAware alebo Flightradar24 | Sledovanie letu online

flightaware-cestovni-aplikace-0Aplikácia FlightAware vám umožňuje sledovať váš let online, zobraziť "živú" mapu letu a sledovať aktuálne meškania, zrušenia alebo zmeny odletov. Táto cestovná aplikácia sa hodí, ak máte veľmi krátky čas na medzipristátie alebo ak vás na letisku vyzdvihujú priatelia alebo rodina.

 

FlightAware na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Flightradar24 na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

flightaware-cestovni-aplikace-1

 

Doprava a navigácia

 

13. Mapy Google, Mapy.cz, Waze, Maps.me | Navigácia, ktorá vás včas dopraví do cieľa

google-maps-cestovni-aplikaceVýber najlepšej navigačnej aplikácie na cestovanie necháme na vás. Preto sme tu uviedli všetky najpoužívanejšie. My v tom však máme celkom jasno.  Sme fanúšikmi aplikácie Mapy Google, ktorú používame na plánovanie dovoleniek a navigáciu po svete. Páči sa nám, že môžeme jasne označiť plánované miesta srdiečkami, vlajkami alebo hviezdičkami. Nevadia nám však ani Mapy.cz, ktoré nás už viackrát zachránili na menej frekventovaných miestach alebo na túre v prírode. Napíšte nám do komentárov, akú navigáciu používate vy?

GoogleMaps na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Mapy.cz na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Waze na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Maps.me na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

google-maps-cestovni-aplikace-1

 

14. Uber, Bolt, Free Now | Známe taxi služby

uber-bolt-cestovni-aplikaceVo väčších mestách sa môžete pohodlne a často aj lacno prepravovať pomocou zdieľaných taxislužieb Uber, Bolt alebo našej novoobjavenej aplikácie Free Now, ktorá vám pomôže v 9 európskych krajinách (Veľká Británia, Írsko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko). Naproti tomu Uber alebo Bolt je známy prakticky po celom svete. Vopred si zistite, ktoré služby sú v krajine, do ktorej cestujete, najviac zastúpené, aby vás na mieste nič neprekvapilo. Tak napríklad v Dubaji funguje aplikácia Careem.

Uber na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Bolt na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Free Now na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

uber-bolt-cestovni-aplikace-1

 

15. Aplikácie pre autobusy a vlaky | Cestovné poriadky a ceny

bus-cestovni-aplikaceAk neplánujete využiť miestnu taxislužbu alebo si prenajať auto, verejná doprava je pravdepodobne najlacnejším spôsobom dopravy. Nezabudnite si preto stiahnuť aplikáciu miestneho autobusu alebo vlaku. Pomohlo nám to mnohokrát, keď sme museli na poslednú chvíľu zmeniť plány a vydať sa iným smerom, ako sme pôvodne plánovali.

 

 

Plánovanie dovolenky alebo výletu

Cestovanie je viac ako len presun z bodu A do bodu B. Či už si chcete uľahčiť plánovanie dovolenky od začiatku, alebo hľadáte aktivity, ktoré by ste mohli pridať do svojho plánu, pozrite si nižšie uvedené cestovné aplikácie.

 

16. PackPoint | Baliaci zoznam

packpoint-cestovni-aplikaceKeď neviete, čo si vziať so sebou na Malorku, do Mexika alebo Škótska, táto aplikácia vám pomôže zbaliť sa za pár sekúnd. PackPoint vytvorí zoznam vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť. Stačí vyplniť destináciu, dátum odchodu, dĺžku pobytu a typ cesty. Postará sa o všetky ťažké veci za vás. Dokonca skontroluje počasie a uistí sa, že máte so sebou dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

 

17. AllTrails | Naplánujte si tú najlepšiu túru prírodou

alltrail-cestovni-aplikace-0Perfektná aplikácia, ak milujete prírodu ako my. Vďaka službe AllTrails je turistika oveľa zábavnejšia. Táto aplikácia je ideálna pre milovníkov prírody a turistiky. Aplikácia obsahuje viac ako 100 000 prispôsobených trás, ktoré vám pri plánovaní tej vašej ponúknu niekoľko možností. Môžete si vybrať menej náročnú alebo náročnejšiu, dlhšiu alebo kratšiu, s krajším výhľadom alebo s prechodom džungľou.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

alltrail-cestovni-aplikace-1

 

18. Tripadvisor | Recenzie všetkého, na čo si spomeniete

tripadvisor-cestovni-aplikace-0Službu Tripadvisor netreba predstavovať. Jej aplikácia je však skvelá aj na plánovanie dovolenky. Na mieste vám výborne poslúži pri výbere najlepšie hodnotených reštaurácií, ochutnávok vín a najkrajších pamiatok. Vďaka recenziám môžete veľmi ľahko posúdiť kvalitu všetkého a môžete si tiež uložiť miesta, skontrolovať ceny a otváracie hodiny. Táto bezplatná cestovateľská aplikácia vám totiž ukáže aj miestne zaujímavosti, takže môžete na poslednú chvíľu navštíviť aj menej známe miesta.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

tripadvisor-cestovni-aplikace-1

 

19. Worldee | Plánujte a nechajte sa inšpirovať ostatnými

worldee-cestovni-aplikaceMotto tejto cestovateľskej aplikácie znie: "Inšpirujte sa, plánujte nové dobrodružstvá a uchovávajte si zážitky z ciest". A všetko je veľmi jednoduché. Stačí si tu vytvoriť profil a potom začať hľadať svoju ďalšiu destináciu. Ušetríte si tak hodiny hľadania najlepších miest, pretože sa môžete inšpirovať inými cestovateľmi, ktorí podobnú cestu absolvovali pred vami. Ak nájdete cestovateľov, ktorí poctivo a podrobne vyplnili svoje trasy, plánovanie vašej ďalšej dovolenky bude bezproblémové.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

worldee-cestovni-aplikace-1

 

20. BONUS - aplikácia Ryanair s tipmi na dostupnosť

ryanair-cestovni-aplikacePre všetkých, ktorí sa dočítali až sem, máme niekoľko jedinečných tipov v aplikácii Ryanair, ktoré vám môžu toto prezradiť viac, než si myslíte. Po tom, ako urobíte check-in a pozriete sa na letenke na políčko "Sequence", zistíte, koľkatí v poradí ste prešli check-inom. Nakoniec si z toho môžete odvodiť zaplnenie lietadla. Ďalšou vychytávkou je možnosť skontrolovať si voľné miesta tesne pred odletom. Predtým, než Ryanair a dokonca aj Wizzair, uzatvoria možnosť check-in, môžete si zmeniť svoje sedadlo. A vďaka tomu získate tak aj prístup k prehľadu voľných miest v lietadle, ak by ste chceli sedieť spolu s priateľmi alebo svojou polovičkou.

Na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

ryanair-cestovni-aplikace-1

 

Ak máte tipy na ďalšie skvelé aplikácie, ktorých sa neviete nabažiť, podeľte sa s nami o ne v komentároch nižšie. Radi sa nechávame inšpirovať.

 

Našli ste v tomto článku zastarané informácie? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu dostanete zľavový kód na ďalšiu objednávku s 10% zľavou. 

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk