Bezplatné parkovanie na letiskách v Brne a Ostrave alebo za pár drobných

Parkování-zdarma-u-letiště-Brno-a-Ostrava-nebo-za-pár-drobných

[AKTUALIZÁCIA: 4. 2. 2024] Kúpili ste si letenky s odletom z Brna alebo Ostravy, ale neviete, kde zaparkovať v okolí letiska? V tomto článku vám poskytneme tipy na bezplatné parkovanie v blízkosti letísk v Brne a Ostrave. A pre tých, ktorí hľadajú bezpečné parkoviská, sme uviedli aj tie najlacnejšie.

 

Bezplatné parkovanie v okolí letiska Brno

 

1. Stará časť Slatiny - parkovanie zadarmo pri letisku Brno

Ak chcete parkovať zadarmo, obľúbenou destináciou je stará časť Brna - Slatiny. Dávajte si však pozor, aby ste neparkovali pri vchode do cudzieho domu. Miestnym obyvateľom sa to moc nepáči.

2.Parkovanie na Lidickej ulici - parkovanie zadarmo pri letisku Brno (aktualizácia 28.11.2021 - platené modré zóny)

V centre Brna sa nachádza Lidická ulica, ktorá je od letiska vzdialená približne 31 minút. Zaparkovať tu môžete úplne zadarmo. Takýchto priestorov tu však veľa nenájdete. Uistite sa, že máte plán B.

3. Ulice Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská - parkovanie zadarmo pri letisku Brno (aktualizácia 28.11.2021 - platené modré zóny)

Ďalšie možnosti v centre Brna sú ulice Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská. Opäť však upozorňujeme, že tu nemusíte nájsť miesto.

 

Platené parkovanie v okolí letiska Brno

 

1. Parkovanie Brno Airport- od 1 000 Kč (40,80 €) / 7 dní

Pri hľadaní najlacnejšieho parkovania v blízkosti letiska Brno - Turany určite narazíte na oficiálne parkovanie priamo na letisku, ktoré ponúka parkovanie od  1 000 Kč za týždeň. Parkovisko sa nachádza priamo pri termináli. Rezerváciu si môžete urobiť na oficiálnej webovej stránke tu.

2. Letím Brno - od 850 Kč (34,70 €) / 7 dní

Len minútu od letiska môžete zaparkovať na parkovisku Letím Brno. Parkovisko je strážené, poskytuje pravidelné umývanie áut a bezplatný transfer z letiska. Odporúča sa rezervovať si tu miesto aspoň 1 deň vopred.

3. Parkovanie na letisku Brno - od 660 Kč (27,50 €) / 7 - 8 dní

Oplotené a uzamknuté parkovisko strážené kamerami sa nachádza len 2 km od letiska Brno Turany. Stačí zísť z diaľnice D1 na výjazde 201 (rovnaký výjazd ako z letiska) a ocitnete sa na parkovisku na ulici Řípská 11. Rezervovať svoje miesto môžete tu.

4. Parkovanie na Jedovnickej ulici - 660 CZK (27,50 €) / 7 dní

Od 600 Kč môžete parkovať aj na Jedovnickej ulici. Z tohto parkoviska sa však na letisko Brno Turany dostanete za približne 10 minút.

 

Bezplatné parkovanie v okolí letiska Ostrava

 

1. Parkovisko pred kostolom svätej Margaréty v Mošnove - parkovanie zadarmo v blízkosti letiska Ostrava

Z kostola je to na letisko len 25 minút pešo. Ak nebude mať so sebou viacero kufrov, vyrazte kľudne po svojich.

2. Parkovanie pri futbalovom ihrisku v Mošnove – parkovanie zadarmo

Z futbalového ihriska v Mošnove sa na letisko dostanete za 25 minút, a to aj pešo.

3. Parkovanie pri železničnej stanici Studénka – parkovanie zadarmo

Ak tu chcete nechať auto, dobre si naplánujte cestu. Na letisko musíte cestovať vlakom, ktorý premáva len každé 2 hodiny, priamo na letisko Ostrava.

4. Parkovanie pri Hornbachu, Svinov – parkovanie zadarmo

Aj z predajne Hornbach sa na letisko môžete dostať vlakom. Cesta trvá približne 7 minút.

5. Parkovanie pri Tesco Třebechovice, Svinov – parkovanie zadarmo

Ak zaparkujete pri Tescu, na letisko Ostrava sa dostanete aj električkou zo stanice Zahrádky. Vystúpte na zastávke Ostrava Mosty H. Z.

 

Našli ste v tomto článku zastarané informácie? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu dostanete zľavový kód na ďalšiu objednávku s 10% zľavou. 

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk