Bezplatné parkovanie na letiskách v Brne a Ostrave alebo za pár drobných

Parkování-zdarma-u-letiště-Brno-a-Ostrava-nebo-za-pár-drobných

Máte už letenky z letiska Brno alebo Ostrava, ale neviete, kde zaparkovať v okolí letiska? V tomto článku vám poskytneme tipy na bezplatné parkovanie v blízkosti letísk v Brne a Ostrave. A pre tých, ktorí hľadajú bezpečné parkoviská, sme uviedli aj tie najlacnejšie.

 

Bezplatné parkovanie v okolí letiska Brno

 

1. Stará časť Slatiny - bezplatné parkovanie pri letisku Brno

Ak chcete parkovať zadarmo, obľúbenou destináciou je stará časť Brna - Slatiny. Dávajte si však pozor, aby ste neparkovali pri vchode do cudzieho domu. Miestnym obyvateľom sa to naozaj nepáči.

2.Parkovanie na Lidickej ulici - bezplatné parkovanie pri letisku Brno (aktualizácia 28.11.2021 - platené modré zóny)

V centre Brna sa nachádza Lidická ulica, ktorá je od letiska vzdialená približne 31 minút. Zaparkovať tu môžete úplne zadarmo. Takýchto priestorov tu však veľa nenájdete. Uistite sa, že máte plán B.

3. Ulice Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská - bezplatné parkovanie pri letisku Brno (aktualizácia 28.11.2021 - platené modré zóny)

Ďalšie možnosti v centre Brna sú ulice Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská. Opäť však upozorňujeme, že tu nemusíte nájsť miesto.

 

Platené parkovanie v okolí letiska Brno

 

1. J. M. Transport - od 650 Kč / 6 - 8 dní

Pri hľadaní najlacnejšieho parkovania v blízkosti letiska Brno - Turany určite narazíte na spoločnosť I. J. M Transport, ktorá ponúka parkovanie od 650 Kč za týždeň. Parkovisko sa nachádza len 5 minút od letiska. Rezerváciu si môžete urobiť na oficiálnej webovej stránke tu.

2. Letím Brno - od 700 Kč / 7 dní

Len minútu od letiska môžete zaparkovať na parkovisku Letím Brno. Parkovisko je strážené, poskytuje pravidelné umývanie áut a bezplatný transfer z letiska. Odporúča sa rezervovať si tu miesto aspoň 1 deň vopred.

3. Parkovanie na letisku Brno - od 660 Kč / 7 - 8 dní

Oplotené a uzamknuté parkovisko strážené kamerami sa nachádza len 2 km od letiska Brno Turany. Stačí zísť z diaľnice D1 na výjazde 201 (rovnaký výjazd ako z letiska) a ocitnete sa na parkovisku na ulici Řípská 11.

4. Parkovanie na Jedovnickej ulici - 660 CZK / 7 dní

Od 600 Kč môžete parkovať aj na Jedovnickej ulici. Z tohto parkoviska sa však na letisko Brno Turany dostanete za približne 10 minút.

 

Bezplatné parkovanie v okolí letiska Ostrava

 

1. Parkovisko pred kostolom svätej Margaréty v Mošnove - bezplatné parkovanie v blízkosti letiska Ostrava

Z kostola je to na letisko len 25 minút pešo. Ak si nezabalíte niekoľko kufrov, ste odkázaní sami na seba.

2. Parkovanie pri futbalovom ihrisku v Mošnove

Z futbalového ihriska v Mošnove sa na letisko dostanete za 25 minút, a to aj pešo.

3. Parkovanie pri železničnej stanici Studénka

Ak tu chcete nechať auto, dobre si naplánujte cestu. Na letisko musíte cestovať vlakom, ktorý premáva len každé 2 hodiny na letisko Ostrava.

4. Parkovanie pri Hornbachu, Svinov

Aj z predajne Hornbach sa na letisko musíte dostať vlakom. Cesta trvá približne 7 minút.

5. Parkovanie pri Tesco Třebechovice, Svinov

Ak zaparkujete pri Tescu, na letisko Ostrava sa dostanete aj električkou zo stanice Zahrádky. Vystúpte na zastávke Ostrava Mosty H. Z.

 

 

Našli ste v tomto článku zastarané informácie? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu dostanete zľavový kód na ďalšiu objednávku s 10% zľavou. 

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk