Parkovanie zadarmo pri letisku Bratislava a najlacnejšie parkovanie

parkovanie-zadarmo-pri-letisku-bratislava-a-najlacnejsie-parkovanie

Letenky máte kúpené a plánujete odlet z letiska M. R. Štefánika Bratislava? Objavte všetky možnosti parkovania zdarma, ale tiež najlacnejšie možnosti parkovania pri letisku v Bratislave.

V tomto článku sa pozrieme na rôzne alternatívy parkovania pri letisku M. R. Štefánika Bratislava a zvážime, ktoré z nich sú pre vás cenovo dostupné a zároveň dobre časovo dostupné. Od bezplatných možností parkovania až po parkoviská s vyšším štandardom, sa pozrieme na to, čo každé parkovisko ponúka. Váš finálny výber tak bude už veľmi jednoduchý.

 

1. Parkovanie zadarmo pri letisku M. R. Štefánika v Bratislave

Ak nechcete za parkovanie utrácať jediné euro, existuje hneď niekoľko možností. Budete si musieť na cestu k letisku rezervovať síce o pár minút viac, nakoniec však ušetríte nemalé peniaze. Navyše vám vyhovejú vybrané obchodné centrá, ktoré častokrát ponúkajú aj parkovanie zadarmo.

 

A) Obchodné centrá

 

Obchodné centrum Avion na Ivanskej ceste – parkovanie zadarmo

Z obchodného centra Avion sa dostanete na letisko autobusom č. 61 už za 5 minút. V tomto obchodnom centre môžete zaparkovať zadarmo až na 3 280 parkovacích miestach.

Obchodné centrum Aupark v Petržalke – parkovanie zadarmo

Toto parkovisko síce nie je celé zadarmo, avšak zóny P3 a P5 sú bezplatné bez ohľadu na deň v týždni a dĺžku parkovania. Zatiaľ čo parkovisko P5 má k dispozícii 364 miest, parkovisko P3 má len 25 miest. Na letisko sa dostanete trochu zložitejšie s jedným prestupom za necelú hodinku.

Obchodné centrum Central na Trnavskom mýte

Veľmi dobre je prístupné obchodné centrum Central na Trnavskom mýte. Na letisku M. R. Štefánika môžete byť autobusom č. 61 už za 18 minút. Pozor ale na to, že parkovanie zdarma je tu možné len cez víkendy.

 

C) Verejné parkoviská

 

Parkovisko pod mostom Lafranconi

Veľmi dobrú dostupnosť na elektrikové spoje máte z mostu Lafranconi. Na letisko sa dostanete už za 45 minút, keď budete prestupovať napríklad na Trnavskom mýte. Dávajte však pozor na to, že parkovanie pod mostom Lafranconi je výrazne obmedzené vyznačenými parkovacími miestami. Výrazne nedoporučujeme parkovať mimo tieto vyznačené miesta (vrátane cyklo cesty).

P+R parkoviská

Bratislava neustále buduje nové záchytné parkoviská , o čom sa môžete presvedčiť tu. Okrem nižšie zmienených sa neustále budujú nové a preto sledujte aj oficiálne stránky. Z tých najdostupnejších musíme zmieniť:

  • P+R Komisárky – 163 miest, autobus č. 65 s prestupom Na križovatkách (49 minút od letiska Bratislava)
  • P+R Cintrorín Vrakuňa – 283 miest, autobus č. 65 s prestupom Pri zvonici (20 minút od letiska Bratislava)
  • P+R Shopping Palace & Tesco – 73 miest, autobus č. 65 s prestupom Na križovatkách (26 minút od letiska Bratislava)
  • P+R Ivanka pri Dunaji – 78 miest, doporučujeme taxik, Bolt alebo Uber, ktorým budete na letisku už za 10 minút.

 

D) Ulice

Z niekoľkých diskusií vyplynulo, že ak sa vám pošťastí, voľné bezplatné parkovacie miesta môžete nájsť v okolí jazera Kuchajda, pozdĺž ulíc Račianska a Vajnorská alebo pri plavárni Pasienky.

 

2. Najlacnejšie parkovanie na letisku Bratislava M. R. Štefánika

 

A) Parkovanie na letisku Bratislava – parkovisko Monti – od 46 € / 7 dní

Najlacnejšie parkovanie len malý kúsok od letiska nájdete na parkovisku Monti. Toto monitorované parkovisko sa nachádza len 5 minút od letiska. Ak si parkovanie zarezervujete vopred, za odvoz na terminál zaplatíte len 2 eurá. V opačnom prípade vás to bude stáť 12 eur. Celý cenník parkovania nájdete tu.

Adresa: MONTI spol.s r.o., Pestovateľská 4, 821 04 Bratislava

 

B) Parkovanie na letisku Bratislava – parkovisko P2 – 89 € / 7 dní

Priamo na letisku môžete parkovať na 1 týždeň za 89 eur. Nie je to malá čiastka, ale je to vykúpené lokalitou. Parkovisko sa totiž nachádza hneď oproti hlavnej budove letiska. Celkovo tu je 670 miest. Viac informácii o tomto parkovisku nájdete tu. Pozor na to, že vedľajšie parkovisko s označením P1 je určené len na krátkodobé parkovanie do 1 hodiny.

 

C) Parkovanie na letisku Bratislava– parkovisko P3 – 79 € / 7 dní

Ďaľšou z možností parkovania priamo na letisku je parkovisko P3. Od hlavnej budovy je vzdialené asi 10 minút peši, ale je o 10 eur na týždeň lacnejšie. Je tu celkom 338 parkovacích miest.

 

D) Parkovanie pri letisku Bratislava – Galvaniho – 50 – 80 € / 8 dní

Ceník parkovania pri letisku Bratislava na ulici Galaniho 10 začína pri ôsmych dňoch parkovania už na 50 €. Cena sa odvíja od obdobia v roku. V letnej sezóne zaplatíte medzi júnom a augustom za 8 dní parkovania 85 €. Naproti tomu v zime zaplatíte len 50 eur. Parkovanie sa nachádza v bratislavskom Ružinove na ulici Galvaniho 10. Na letisko sa tak pohodlne dostanete za 8 minút autobusom č. 61 zo zastávky Pri zvonici. Ak by ste sa rozhodli ísť peši, na letisku budete asi za 38 minút. Viac informácii o letisku nájdete tu.

 

E) Parkovanie pri letisku Bratislava - Parking Airport Bratislava – od 64 € / 7 dní

Ďaľšie parkovanie v dostupnej vzdialenosti od letiska je Parking Airport Bratislava. Ak si tu parkovacie miesto zarezervujete vopred online, v letnej sezóne od júna do septembra vás vyjde týždeň na 80 €. Platba na mieste v hotovosti by Vás vyšla o 20 eur viac. Mimo sezónu sa dostanete na 67 eur. Transfer na letisko máte zadarmo. Parkovisko disponuje parkoviskami na dvoch adresách:

Adresa parkoviska A1: Ivanská cesta 91, 820 01 Bratislava

Adresa parkoviska A2: Klatovská 1408, 831 04 Bratislava

Viac informácii o aktuálnych cenách hľadajte tu.

 

F) Parkovanie pri letisku Bratislava – M2 Parking Park & Fly – 50 € / 7 dní

Celkovo asi 2 km od letiska nájdete M2 Parking Park & Fly. V lete od júna do augusta tu zaparkujete za 80 eur, zatiaľ čo v zime len za 50 eur. Parkovisko je oplotené a strážené kamerami. Transfer z letiska aj na letisko máte zadarmo. Viac informácií tu.

 

Ak niekde nájdete neaktuálne informácie, dajte nám vedieť. Informácie radi aktualizujeme.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk