Parkovanie zadarmo pri letisku Praha alebo za pár drobných

parkovane-zadarmo-pri-letisku-praha-alebo-za-par-eur

Vyrážate na letisko v Prahe autom a premýšľate kde zaparkovať? Parkovanie pri letisku Praha je možné aj zadarmo. Stačí sa trochu porozhliadnuť a ušetríte destiaky eur.

Ak plánujete vycestovať za oceán alebo do európskej krajiny z Prahy, spozornite. Spísali sme pre vás niekoľko možností na parkovanie zadarmo v okolí letiska Václava Havla v Prahe. A pokiaľ vám nevadí priplatiť si nejakú korunu za strážené parkovisko, v článku objavíte aj tipy na najlacnejšie parkoviská v okolí letiska.

 

Parkovanie zadarmo Praha – Letisko Václava Havla Praha Ruzyně

1. Obchodné centrum Šestka - parkovanie zadarmo

Najviac na rane je parkovisko v obchodnom centre Šestka, odkiaľ sa dostanete na letisko autobusom číslo 191 už za 8 minút. Nie je tu nijako obmedzená dĺžka státia. Ale pozor, dovnútra sa dostanete iba počas otváracej doby obchodného centra Šestka, teda od 7:00 do 22:00 cez týždeň alebo medzi 8:00 a 22:00 cez víkend. Nachádza sa tu viac ako 1 000 parkovacích miest. V OC Šestka tak môžete parkovať aj cez noc. Vyjsť z parkoviska môžete aj mimo otváracej doby obchodného centra.

2. Parkovisko Ikea na Zličíne - parkovanie zadarmo

Podobne dostupným parkoviskom je aj parkovisko pri obchode Ikea na Zličíne. Parkovisko je síce nestrážené, ale môžete tu nechať auto aj cez noc. Na letisko sa dostanete zo Zličína autobusom 180, kam sa zveziete z obchodného centra Zličín autobusom číslo 100. Celkom Vám potrvá 25 – 30 minút.

3. Parkovisko pri zastávke Terminál 3 - parkovanie zadarmo

Medzi autobusovými zastávkami K letisku a Terminál 3 nájdete nespevnené parkovisko s miestom pre 22 áut. Parkovanie je nestrážené, ale v prípade krátkodobejšieho státia vás táto možnosť určite poteší.

4. Zastávka Na Päťdesiatniku v ulici Pri letisku – parkovanie zadarmo

Asi 12 minút od letiska Praha nájdete 13 parkovacích miest dostupný na parkovanie úplne zadarmo. Nachádza sa kúsok od autobusovej zastávky Na Padesátníku.

5. Ulica Navigátorov – (aktualizácia 2023) už sa tu nachádzajú modré zóny

Pohodlne sa na letisko Praha Ruzyně dostanete aj z ulice Navigátorov, kde pohodlne zaparkujete v akúkoľvek dennú dobu. Nachádza sa tu totiž viac ako 1 000 dostupných parkovacích miest. Aktuálne sú tu už platené modré zóny.

6. Ulica U prioru – parkovanie zadarmo

Z autobusovej zastávky Ciolkovského sa dostanete priamo linkou č. 191 na letisko už za 11 minút. Stačí, keď zaparkujete v ulici U prioru. Pozdĺž tejto ulice je niekoľko málo parkovacích miest bez modrých zón.

7. Pick-up parking v Pop Airport - krátkodobé parkovanie zadarmo

Novinkou je možnosť krátkodobého parkovania zadarmo pri POP Outlete. Pozor, nemožno tu parkovať dlhodobo. Parkovisko 2 400 miest môžete využiť iba v prípade, že idete niekoho vyzdvihnúť alebo potrebujete tu zaparkovať na pár hodín. Parkovisko je totiž otvorené iba v otváracej dobe od 10:00 do 22:00 od pondelka do nedele.

 

Platené parkovanie pri letisku Praha Ruzyně

 

1. RH Parkovanie pri letisku - od 690 Kč (27,60 €) / 2 - 7 dní

Parkovanie iba 15 minút od letiska vám môže urobiť svojou cenou radosť. Obzvlášť v prípade, keď plánujete vyraziť na dlhšiu ako týždennú dovolenku. Najlacnejšia sadzba za parkovanie tu vychádza na obdobie 2 - 7 dní, už za 690 Kč (27,60 €). Rezervovať svoje miesto môžete online tu.

2. Parkovanie letiska Ruzyně - od 800 Kč (32 €) / 5 - 7 dní

4 minúty od letiska narazíte na strážené parkovisko, ktoré vás vyjde na týždeň už od 800 Kč (32 €). V cene parkovania je aj odvoz na letisko. Parkovanie môžete objednať tu.

3. Parkovanie R7 – od 900 Kč (36 €) / 7 dní

Ďalšie parkovisko nájdete len 5 minút od letiska Praha. Parkovisko je strážené a vyjde vás na 900 Kč (36 €) na 7 dní. Rezervovať svoje miesto môžete tu.

4. Fajn parking - od 700 Kč (28 €) / 7 - 8 dní

Ďalšílie z parkovisk pri letisku Praha je Fajn parking, na ktorom sa dostanete na cenu 4 € za deň. Môžete si tu za poplatok nechať zabaliť aj svoju batožinu. Rezervácia tu.

5. Air Parking – od 800 Kč (32 €) / 7 dní

Vyrazte na letisko Praha v Ruzyni a zaparkujte na jednom zo strážených parkovísk iba za 800 Kč (32 €) na týždeň. Rezervovať svoje miesto na za parkovanie môžete tu.

6. Zaparkujlevne – od 800 Kč (32 €) / 5 – 7 dní

Desať minút od letiska nájdete ďalších 200 parkovacích miest. Cena za 7 dní začína na 32 eurách. Platba je možná iba v hotovosti v českých korunách. Rezerváciu môžete urobiť tu.

 

Či už sa rozhodnete pre parkovanie zadarmo alebo platené parkovisko, pri ceste autom na letisko Praha Ruzyně budete mať v každom prípade z čoho vyberať. A teraz už len šup za volant.

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10%.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk