Top 15 tipov na najlepšie lyžovanie v Rakúsku

top-15-tipu-na-nejlepsi-lyzovani-v-rakousku

Vyberte si z osvedčených tipov na lyžiarske strediská Rakúska za prívetivú cenu a vyrazte lyžovať. Prinášame vám inšpiráciu na najlepšie lyžovanie v Rakúsku, kde nájdete okrem najobľúbenejších zjazdoviek aj praktické informácie o cenách skipassov a možnostiach jednodňového lyžovania.

Pripravte sa na skvostný zimný zážitok, ktorý vám Rakúsko ponúkne. Užite si tie najlepšie lyžiarske strediská, ktoré vám ponúknu super ceny skipassov a spríjemnia vám jednodňový alebo celovíkendový pobyt na lyžiach. Poďme sa teda pozrieť na zjazdovky, ktoré vám otvoria bránu do lyžiarskeho raja Rakúska. A aby ste ušetrili nejáké to euro, dali sme si záležať na tom, aby sa v zozname objavili hlavne lyžiarske strediská, ktoré nezruinujú váš rozpočet. Zoradili sme vám ich od najlacnejšieho po najdrahšie.

 

1. Lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher

Najlacnejšie rakúske lyžiarske stredisko, ktoré sme pre vás vybrali je Lackenhof am Ötscher, ktorý sa rozkladá v nadmorskej výške 840 m nm. Nájdete ho v Rakúskom regióne Mostviertel v Dolnom Rakúsku, čo je ani nie 5 hodín vzdialené od Prahy. Patrí k tým najbližším, ktore za hranicami Českej republiky nájdete.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 30,50 € - 51,50 € (dynamická cena podľa dňa v týždni)
 • Dieťa / deň: 18,50 € - 31 € (dynamická cena podľa dňa v týždni)

Počet kilometrov zjazdoviek: 19 km

Počet lanoviek a vlekov: 15

 

2. Lyžiarske stredisko Hochkar

Do 5 hodín sa dostanete z Prahy autom aj do ďalšieho lyžiarskeho strediska v Dolnom Rakúsku – Hochkar (my vyrážame z Prahy). Svah sa nachádza kúsok pri mestečku Ybbs, pričom najvyšší bod masívu Ybbstal Alps siaha do výšky 1 800 metrov. Vďaka nadmorskej výške tu môžete lyžovať oveľa skôr a dlhšie ako v Ötscheri.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 40 €
 • Dieťa / deň: 23,50 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 8

Počet lanoviek a vlekov: 19,2 km

 

3. Lyžiarske stredisko Tauplitzalm

Toto miesto je známejšie skôr ako horská lokalita alebo termálne kúpele. Ale okrem iného aj ako lyžiarske stredisko. Nájdete tu 42 km zjazdoviek, na vrchol ktorých vás vyvezie 16 vlekov alebo lanoviek. Svoje si tu užijú aj bežkári.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 53 €
 • Dieťa / deň: 27 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 42 km

Počet lanoviek a vlekov: 16

 

4. Lyžiarske stredisko Stuhleck – Semmering

Veľmi príjemnú dostupnosť má aj ďalšie rakúske lyžiarske stredisko v preslávenom Semmeringu, kde sa pravidelne koná aj svetový pohár v alpskom lyžovaní. Nájdete tu zjazdovky pre lyžiarov všetkých úrovní, od začiatočníkov po pokročilých, vrátane rodín a detí. Celková dĺžka zjazdoviek je 26 km a na vrchol vás vyvezie 11 lanoviek a vlekov.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 55 €
 • Dieťa / deň: 27,50 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 26 km

Počet lanoviek a vlekov: 11

 

5. Lyžiarske stredisko Hinterstoder

Veľmi príjemne vzdialené rakúske lyžiarske stredisko Hinterstoder nájdete 85 km južne od mesta Linec. Menšie stredisko disponuje najväčším počtom červených zjazdoviek, ktoré dopĺňa niekoľko čiernych a preslávená závodná trať, na ktorú sa v minulosti postavili takí lyžiari ako Mikela Shiffrin, Petra Vlhová, Marco Odermatt alebo Marcel Hirscher.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 59 €
 • Dieťa / deň: 27 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 62 km

Počet lanoviek a vlekov: 4

 

6. Lyžiarske stredisko Obertauern

O niečo dlhšia cesta vás bude čakať do lyžiarskeho strediska v oblasti Pyhrn-Priel v Hornom Rakúsku – Obertauern. Miesto sa nachádza asi 75 km od Lincu, pričom stredisko je vhodné skôr pre stredne pokročilých až pokročilých lyžiarov. Na 100 km zjazdovkách ktorých vrchol siaha do výšky 2 000 m n. m. si určite vyberiete.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 59 €
 • Dieťa / deň: 29,50 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 100 km

Počet lanoviek a vlekov: 26

 

7. Lyžiarske stredisko Alpbach – Ski Juwel

Pokiaľ hľadáte širšie možnosti lyžovania v Rakúsku, vydajte sa do Tirolska, do lyžiarskeho strediska Alpbach – Ski Juwel. Malebné horské scenérie a nekonečne dlhé zjazdovky sú zasnežené už od ranej zimy, pretože sa nachádza v nadmorskej výške 2 025 m n.m. Zjazdovky nájdete 50 km východne od Innsbrucku.

Cenník skipasov:

 • Dospelý deň: 62,50 €
 • Dieťa / deň: 31,50 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 113 km

Počet lanoviek a vlekov: 45

 

8. Lyžiarske stredisko Radstadt – Altenmarkt

Jedna z obľúbených oblastí rakúskych lyžiarov je nepochybne Salzburgsko. Táto oblasť patrí do tzv. regiónu Amadé, ktoré je sieťou 28 lyžiarskych oblastí a miest, čím tvorí druhú najväčšiu lyžiarsku oblasť v Európe. Prečo teda nespomenúť lyžiarske stredisko Altenmarkt, ktoré je jedným z mnohých, ktoré sa tu nachádzajú. Zaplatíte tu menej ako 70 eur a počas dňa si užijete celých 17,3 km zjazdoviek.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 68 €
 • Dieťa / deň: 34 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 17,3 km

Počet lanoviek a vlekov: 7

 

9. Lyžiarske stredisko Sölden

Pod 70 eur sa dostanete aj v populárnom lyžiarskom stredisku obľúbenom nielen v Rakúsku. Obľúbené je nielen svojou veľkosťou, ale aj nadmorskou výškou 3 340 metrov nad morom, vďaka čomu sa tu drží sneh väčšinu roka. Pod 70 eur sa nedostanete nikde inde v okolí, kde by sa vám ponúkalo nekonečných 146 km zjazdoviek.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 69,50 €
 • Dieťa / deň: 38 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 146 km

Počet lanoviek a vlekov: 31

 

10. Lyžiarske stredisko Kitzbühel

Pre megalomanov musíme spomenúť aj rakúske lyžiarske stredisko Kitzbühel, ktoré patrí k tým najmodernejším vôbec. Aj keď sa spodné zjazdovky nachádzajú v pomerne nízkych nadmorských výškach, horné zjazdovky sú na nezaplatenie. Vyvezie vás tam 56 moderných lanoviek a vlekov.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 72 €
 • Dieťa / deň: 36 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 234 km

Počet lanoviek a vlekov: 56

 

11. Lyžiarske stredisko Saalbach-Hinterglemm

Jedno z najpopulárnejších rakúskych lyžiarskych stredísk nájdeme opäť v Salzburgsku. Saalbach-Hinterglemm patrí medzi 3 najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku. Keďže sa zjazdovky nachádzajú vo výške od 1 000 do 2 000 m n.m., v teplejšom období si tu pomáhajú stovkami snežných diel. Toto rakúske stredisko sa oveľa častejšie spája s bohatým Après-ski životom, čo vychádza z dokonalých podmienok pre relax a oslavy. Nájdete tu totiž desiatky barov, kaviarní a dokonca aj nočných klubov.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 72 €
 • Dieťa / deň: 36 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 270 km

Počet lanoviek a vlekov: 69

 

12. Lyžiarske stredisko Zell am See-Kaprun

Dokonalú scenériu si môžete užiť aj v ďalšom lyžiarskom stredisku Rakúska – Kaprun. O tomto mieste ste určite počuli hlavne v spojení s malebnými zjazdovkami. Nachádza sa tiež v Salzburgsku a jeho najvyššie vrcholy siahajú až nad 3 000 metrov. Vďaka tomu si tu užijete sneh aj v období menej chladného počasia. Tak čo? Odoláte viac ako 62 kilometrom zjazdoviek?

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 72 €
 • Dieťa / deň: 36 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 62,5 km

Počet lanoviek a vlekov: 23

 

13. Lyžiarske stredisko Ischgl

Kúsok od hraníc so Švajčiarskom, v rakúskej oblasti Tirolsko nájdete ďalšie veľmi dobre známe lyžiarske stredisko Ischgl. Aj jeho vrcholy siahajú takmer k 3 000 metrom. Čo je však ešte dôležitejšie, zalyžujú si tu skúsenejší, ale aj menej skúsení lyžiari. Na 239 km zjazdoviek nájdete svahy všetkých sklonov.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 72 €
 • Dieťa / deň: 45 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 239 km

Počet lanoviek a vlekov: 46

Garancia snehu: november – máj

 

14. Lyžiarske stredisko Schladming-Dachstein (Schladming – Planai – Hochwurzen)

Schladming-Dachstein tvorí s predtým spomínaným Radstadtom rozsiahlu oblasť Ski amadé. Základňa strediska sa nachádza asi 700 metrov nad morom, zatiaľ čo vrcholy svahov siahajú do výšky až 2 700 m n.m. 21 dostupných vlekov a lanoviek je veľmi moderných a umožňujú pohodlný a rýchly prístup na všetky priľahlé svahy.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 73,50 €
 • Dieťa / deň: 37 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 122,7 km

Počet lanoviek a vlekov: 15

 

15. Lyžiarske stredisko Bad Gastein

Z oblasti Ski amadé nemôžeme zabudnúť ani na rakúske lyžiarske stredisko Bad Gastein. Okrem toho je toto miesto známe aj wellness centrami, termálnymi prameňmi a miestnymi minerálnymi prameňmi. Vyššia cena je tu kompenzovaná vysokou úrovňou služieb po všetkých smeroch. Navyše sa môžete zastaviť v historickom centre malého 4-tisícového mestečka Bad Gastein.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 73,90 €
 • Dieťa / deň: 37 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 84 km

Počet lanoviek a vlekov: 21

 

BONUS: Lyžiarske stredisko St. Anton am Arlberg

Najväčší počet zjazdoviek, najväčší počet lanoviek a zároveň najväčší počet vlekov nenájdete nikde ako v našom bonusovom tipe na najlepšie lyžiarske strediská v Rakúsku. St. Anton am Arlberg je úplne pre všetkých. Rodiny s deťmi si tu nájdu menší svah s nízkou náročnosťou, zatiaľ čo profesionáli sa dostanú aj na zjazdovky čiernej farby, ktorých je tu celých 51 km. Zvyšok zjazdoviek je rovnomerne rozdelený medzi ľahké a stredné.

Cenník skipasov:

 • Dospelý / deň: 75 €
 • Dieťa / deň: 45 €

Počet kilometrov zjazdoviek: 301 km

Počet lanoviek a vlekov: 88

 

Veríme, že ste si zo širokého zoznamu rakúskych lyžiarskych stredísk vybrali a vaša ďalšia lyžovačka bude podľa vašich predstáv. Dajte nám vedieť do komentára, ktoré z rakúskych stredísk prirástlo k srdcu vám.

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10 %.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk