Top 15 tipov na darček pre cestovateľov v roku 2024

0_tipy-na-darky-pro-cestovatele-1

[AKTUALIZOVANÉ 11. 01. 2024]

Máte medzi priateľmi alebo v rodine cestovateľa a každé Vianoce, narodeniny alebo sviatky premýšľate, čo mu alebo jej kúpiť ako darček? Pripravili sme pre vás zoznam top 15 cestovateľských darčekov, ktoré im možno vyrazia dych.

 

1. Cestovná kozmetická súprava

Balíček-15---pro-dva_finalKde inde začať ako s cestovnou kozmetikou. Potrebujeme ju na každej dovolenke a určite poteší každého, kto občas cestuje do exotiky, prírody alebo dokonca na služobnú cestu. V súčasnosti ponúkame široký výber rôznych kozmetických sad.

 

 

2. Cestovné nádoby (fľaštičky, difuzéry)

sprej-cestovni-finalPriznajme si to. Koľkokrát sa vám stalo, že ste deň pred odchodom na dovolenku skontrolovali, aká kozmetika vám ešte chýba, a zistili ste, že väčšina vašich produktov sa dodáva len vo veľkých baleniach? Verte tomu alebo nie, každý sa už ocitol v podobnej situácii. V tejto situácii sú ideálne prázdne fľaše alebo nádoby do 100 ml, ktoré si môžete zakúpiť aj u nás. Veľkou novinkou sú aj takzvané difuzéry, fľaštičky s rozprašovačom na parfum.

 

3. Kozmetické taštičky

tasticky-final

Ak rozmýšľate, do čoho si zabaliť kozmetiku, vyberte si jednu z atraktívnych priehľadných kozmetických tašiek, ktoré ľahko prejdú každou letiskovou kontrolou. Spĺňajú maximálnu veľkosť 20 x 20 cm.

 

4. Cestovná stieracia mapa / glóbus

777-1_deluxe-stiraci-mapa-sveta-s-vlajkami-82-5-x-59-4-cm-3Prevádzkujete práve cestovateľské aktivity alebo ste už objavili desiatky destinácií? V skutočnosti na tom nezáleží. Cestovná stieracia mapa alebo glóbus sú skvelým doplnkom pre každého dobrodruha. A ako darček na Vianoce alebo iný darček na narodeniny, či meniny ako stvorený.

 

5. Mini cestovný kávovar

1_wacaco-espressovac-nanopresso-cestovni-kavovar-pouzdro-c (1)Máte okolo seba milovníka kávy, ktorý bez nej nevydrží na žiadnom z výletov? Tak práve pre takého človeka je ideálny darček mini cestovný kávovar. Prísun kofeínu tak bude mať zaistený, či už bude v lese alebo na pláži.

 

6. Cestovný výletník

vyletni-kronika-ceska-republika-k (1)

S cestovateľskými výletníkmi sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Tých najlepších je však stále ako šafranu. Pokiaľ hľadáte prakticky cestopisný denník, ktorý vás zároveň navedie k tým najkrajším miestom, tu ste správne. Pomôžeme vám s darčekom vo forme výletníka Českej republiky, Slovenska alebo rovno výletníka Československa. Po ktorom darčeku siahnete už necháme na vás.

 

7. Darčekový na nákup v e-shope Zapakuj.cz

vanocni-darek-poukaz-zapakuj.czUvažujete o nákupe v našom e-shope, ale neviete, čo si vybrať? Trochu vám to uľahčíme. Máme pre vás darčekový poukaz v hodnote 200 Kč, 300 Kč, 500 Kč alebo 1 000 Kč. Doprajte svojim blízkym cestovateľský zážitok podľa vlastného výberu. Stačí nám poslať správu a my vám pošleme poukaz na váš e-mail.

 

8. Univerzálny cestovný adaptér

svetova-nabijacka-finalPraktické darčeky ocení každý. A práve vďaka tomu je adaptér použiteľný takmer na celom svete. Malé upozornenie. Väčšina adaptérov neobsahuje koncovku pre Južnú Afriku. Tú si budete musieť zakúpiť samostatne pred návštevou danej destinácie. Vďaka našim univerzálnym adaptérom môžete vyraziť do celého sveta.


9. Cestovný batoh

batoh-cabin-zero-classic-cerna-absolute-black-8

Najlepší darček pre cestovateľov je darček, do ktorého sa zabalíte na každé dobrodružstvo. My nedáme dopustiť na značku Cabin Zero, ktorá nás zásobuje batohmi s ideálnymi rozmermi príručnej batožiny. Navyše sú pohodlné a objemnejšie, než ktorékoľvek naše predchádzajúce batohy.


10. Cestovný vankúš set (cestovný vankúš, maska na oči, štuple do uší)

Cabeau-pillow-cestovni-polstarek-z-pamatove-peny (3)Túto cestovnú súpravu už určite poznáte. Aj keď ju od niektorých leteckých spoločností v business triede dostanete zadarmo, každý vášnivý cestovateľ tento typ darčeka ocení. Nájdete tu kompletnú sadu vrátane cestovného vankúša, masky na spanie a štupľov do uší. Tou najlepšou voľbou je nepochybne obľúbený vankúš od značky Cabeau, ktorý každoročne vyhráva celosvetové ceny za najpohodlnejší vankúš roka. Darček na Vianoce, narodeniny, meniny, výročie, alebo iný sviatok, ktorý poteší každého.

 

11. Cestovná inteligentná tlačiareň

1974-4_cestovni-chytra-tiskarna-prenosna-10

Darček, ktorý sa okamžite premení na nepostrádateľného pomocníka na cesty. To presne je cestovná inteligentná tlačiareň, ktorá vám nezaberie žiadne miesto a zároveň vám pomôže uchovať si tie najkrajšie okamihy dovolenky. Stačí si ju napojiť na mobilný telefón a už za pár sekúnd môžete mať tú najkrajšiu fotku vytlačenú na papieri.

 

12. Hľadač kľúčov aka Key Finder

cip-na-klice-finalSlovenský názov neznie práve najlákavejšie. Naproti tomu jeho prínos je priam nedocenený. O čo vlastne ide? Jedná sa o malý plastový predmet, ktorý si pripnete na kľúče, peňaženku alebo skrátka na čokoľvek, čo bežne márne hľadáte v batohu či kabelke. Následne vám tento darček pomôže na základe zvukového signálu nájsť zabudnuté kľúče, kabelku alebo peňaženku. Jednoducho a pohodlne si „prezvoníte“ všetko, na čo si spomeniete. Obzvlášť keď sa ponáhľate.

 

13. Váha na batožinu - váha na batoh

luggage-scale-finalKeď sa pred odletom stresujete, či spĺňate limity leteckej spoločnosti, príde vám vhod praktická ručná váha, ktorá vám v okamihu ukáže, koľko vecí ste si do batožiny skutočne napchali. Lacný a praktický darček, ktorý poteší každého, kto cestuje s kufrom.

 

 

14. Selfie tyč

1794-4_gopro-selfie-tyc-pro-sportovni-kamery--5Doba selfie tyčí stále ešte nie je úplne pasé. Cestujete sami alebo si skrátka iba chcete urobiť spoločnú fotku s partnerkou alebo partnerom? Táto pomôcka môže byť viac nápomocná, než si myslíte. My v poslednom období kupujeme iba cestovné darčeky svojim najbližším v podobe multifunkčných selfie tyčí, ktoré vám poslúžia aj ako statív.

 

15. Cestovný denník alebo fotoalbum

1912-3_vintage-fotoalbum-kuze-klasicke-fotky-polaroid-instax-4 (1)Je váš známy veľký pisárik a rád si zaznamenáva svoje zážitky z cest? Darujte mu alebo ho cestovateľský denník, aby sa všetky jeho spomienky navždy zachovali aspoň na papieri. Nemenej dobre poslúži aj fotoalbum, ktorý pomôže prehľadne usporiadať tie najkrajšie fotografie z výletov.

No čo? Vybrali ste si? Dajte nám vedieť v komentároch, pre ktorý darček ste sa rozhodli alebo ktorý by ste chceli dostať.

 

Vpred za dobrodružstvom,

cestovatelia Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše, darčeky pre cestovateľov a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk