Dovolenka v Ženeve: sprievodca letenkami, ubytovaním a dopravou

zeneva-letenky-ubytovani-jidlo-co-videt-zapakuj

Keď sa povie Švajčiarsko, ako prvé vás asi napadne čokoláda a hodinky. A nie inak tomu bolo v Ženeve. Takmer z každej vitríny na nás pozerali hodinky Swiss a tiež kúsky čokolády sa na nás usmievali z každej kaviarne. My vám prinášame to najdôležitejšie, čo vám zjednoduší plánovanie návštevu tohto krásneho mesta.

 

1. Ženeva a letenky

Letenky asi budú to posledné, čo si na dovolenke do Ženevy zaobstaráte lacno. Do Ženevy, ale napríklad aj Bernu, sa totiž dostanete pohodlne priamym spojom z Prahy. A za veľmi príjemné ceny. Lieta sem napríklad EasyJet alebo Eurowings.

 letenky-zeneva-easyjet

 

2. Ako sa dostať z letiska v Ženeve do centra

Predtým bolo možné cestovať zo ženevského letiska do centra mesta zadarmo. Bohužiaľ túto výhodu už od 1. 1. 2023 nemôžete využiť a za lístok musíte zaplatiť. Nie je to však žiadna tragédia. Z letiska sa dostanete vlakom do centra iba za 10 minút, a to za cenu 3 CHF.

jak-se-dostat-z-letiste-do-centra-zenevy-vlak

 

3. Ženeva a doprava

Po Ženeve sa pohodlne môžete pohybovať aj pešo. Ak by ste chceli zavítať do vzdialenejších miest, je možné využiť miestne MHD alebo si požičať bicykel. Viac o cenách a možnostiach verejnej dopravy sa dozviete na oficiálnych stránkach MHD.

doprava-zeneva-mhd

Ak sa ubytujete v klasickom hoteli, mali by vám poskytnúť tzv. travel card, vďaka ktorej môžete využiť cestovanie po Ženeve zadarmo.

 

4. Ženeva a ubytovanie

Pokiaľ možno, ubytovanie do Ženevy hľadajte ihneď po zakúpení letenky. Ceny aj menej atraktívneho ubytovania sa tu pohybujú skutočne vysoko a vy tak včasnou rezerváciou môžete ušetriť nemálo peňazí.

Môžete využiť klasické vyhľadávače ako sú Airbnb, Booking alebo Agoda. Na konci článku sa dozviete, koľko ubytovanie stálo nás.

 

5. Ženeva, jedlo a pitie

Ženeva rozhodne nie je tým najlepším miestom na cestovanie lowcost. My sme toto mesto navštívili iba na dva dni, vďaka čomu bolo pomerne jednoduché vybaviť sa sendvičmi a orieškami. Samozrejme miestnej čokoláde sme rozhodne odolať nemohli: A ani vám by sme to neodporučili. Je vážne famózna. Pokiaľ ale budete chcieť jesť v reštauráciách, pripravte si poriadny balík peňazí.

cokoladovna-svycarsko-zeneva

svycarska-cokolada-zeneva

 

6. Kedy navštíviť Ženevu

Vzhľadom na počasie je návšteva Ženevy najlepšia v lete. Avšak musíte počítať s tým, že v sezóne bude všetko o krapet drahšie. Cenovo príjemnejší pre vás môže byť apríl alebo september, kedy sa teploty pohybujú okolo 12 °C a turistická sezóna ešte nezačala, respektíve skončila. Pokiaľ však máte radi sneh a výlety do hôr počas zimnej sezóny, určite sa sem oplatí ísť aj v zime.

 zeneva-kdy-navstivit-svycarsko

 

7. Koľko dní stráviť v Ženeve

Ženeva nie je nijako rozľahlá. Na jej pokojné prejdenie pešo vám postačia 1-2 dni. A ak by ste si chceli urobiť výlety aj do okolitých mestečiek, kam sa pohodlne dostanete vlakom alebo loďou cez jazero, určite sa tu oplatí stráviť iac dní. Môžete navštíviť mestečká ako Annecy, Lausanne alebo Yvoire. Avšak pripravte sa, že za cenu lístkov zaplatíte podobnú cenu ako za cenu leteniek :D

fontana-zeneva-co-videt 

 

8. Koľko nás stáli 2 dni v Ženeve (prepočítané na 1 osobu)

Letenky: 56 €

Ubytovanie: 95 €

Doprava (metro, vlak atď): 3 €

Jedlo: 32,5 € (cena je iba za čokoládu: D, jedlo sme si brali vlastné)

Vstupy: 0 €

Suveníry: 5 €

CELKOM: 191,5 €

 

9. Zhrnutie toho najdôležitejšieho

Veríme, že tieto základné informácie vám pomôžu pri vašom rozhodovaní a následnom plánovaní návštevy švajčiarskeho mesta Ženeva. A čo všetko sa dá v Ženeve vidieť? O tom vám už čoskoro pripravíme ďalší článok.

vlak-zeneva-doprava 

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10 %.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk