Samolepka / tapeta na stenu, detská mapa sveta

Novinka
€12,20 €10,17 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Samolepka na stenu vytvorí deťom originálnu izbičku a zároveň sa stane aj poučnou súčasťou ich každodenného života.

Detailné informácie

Podrobný popis

Samolepka / tapeta na stenu, detská mapa sveta

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-5

Hľadáte vzdelávaciu a zároveň zábavnú mapu sveta pre deti? Tak práve táto samolepka na stenu je tou pravou voľbou. Nechajte svoje deti objavovať svet na samolepke. Samolepka kombinuje mapu sveta, farebné kontinenty a zvieratá, ktoré sa v jednotlivých oblastiach krajiny nachádzajú. Pomôže tak vašim deťom lepšie pochopiť geograficko-zvierací svet z iného pohľadu.

Naučte se hrať

Hra je obľúbeným spôsobom učenia nášho mozgu. Tieto samolepky na stenu so vzorom mapy sveta sú nielen skvelým vzdelávacím nástrojom, ale aj zábavným spôsobom, ako vyzdobiť váš pokoj.

Kvalitný materiál

Tieto samolepky na stenu sú vyrobené z akrylu, sú tak šetrné k životnému prostrediu, bez zápachu a s dlhou životnosťou. Údržba je veľmi jednoduchá pretože z nej môžete bez problému zotrieť akékoľvek nečistoty alebo prach. Samolepka totiž obsahuje priehľadný ochranný film, ktorý zabraňuje poškrabaniu samolepky alebo samotnej steny.

Vysoko viskózne lepidlo

Samolepka na stenu disponuje vysoko priľnavým lepidlom, ktoré ľahko priľne na viac druhov stien. Hodí sa pre hladký a čistý povrch, ako sú steny, dvere, okná alebo skrine. Môžete ju tak využiť do obývačky, detskej izby, reštaurácie, kuchyne, telocvične, domácej kancelárie, chodby alebo na verandu.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-6

Táto samolepka na stenu je pokrytá vinylovou potľačou, ktorú možno ľahko odstrániť. Zároveň je samolepka vďaka ochrane vodotesná, odolná a vydrží pri správnom nalepení od 3 až do 10 rokov. V tomto období sa nebude odlupovať, blednúť ani zvrašťovať.

Perfektný darček

Perfektný doplnok na stenu každej vnútornej alebo vonkajšej miestnosti pre dekoráciu aj moderný dizajn. Vinylový materiál je všeobecne jedným z najnovších a najväčších trendov v domácej dekorácii. Pretože sú naše výrobky vysoko kvalitné, vytvárajú ilúziu maľovaného nástenného umenia.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-7

Ako použiť nálepku na stenu

Naše samolepky na stenu sa ľahko inštalujú. Pri nalepovaní dodržujte prosím nasledujúce pokyny:

 • Vyberte hladký, čistý a suchý povrch. Zlúpnite samolepky z listu jednu po druhom.
 • Umiestnite samolepky na rovný povrch, bez toho aby ste na ne tlačili, aby ich bolo možné stiahnuť a v prípade potreby znovu umiestniť. Povrch musí byť očistený.
 • Vďaka profesionálne navrhnutej farebnej kombinácii je samolepka kompatibilná s akoukoľvek farbou steny. Dodajte svojej izbe osviežujúci vzhľad a vytvorte očarujúcu atmosféru.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-1

Odstránenie samolepiek na stenu

Naše samolepky na stenu je možné kedykoľvek odstrániť z akéhokoľvek povrchu a nezanechávajú po sebe žiadne stopy, lepidlo ani zvyšky, ale akonáhle ich odstránite, nedajú sa znovu použiť.

Veľkosť tapety pred nalepením: 60 cm x 90 cm

Pokrytie plochy tapetou po nalepení: 73 cm x 95 cm

 navod-na-nalepeni-samolepky-na-stenu-tapeta

 samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-3

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-4

 

Návod na lepenie samolepky na stenu

Aplikácia samolepiacich dekorácií je veľmi jednoduchá a rýchla, napriek tomu prosím venujte chvíľku tomuto návodu. Vyhnete sa tak nečakaným chybám z neskúsenosti, pretože isté pravidlá pri aplikácii by mali byť dodržané.

Samolepky na stenu môžete aplikovať na väčšinu povrchov v interiéri - stena, dlažbu, sklo, lamina (kuchynské dvierka). Aplikáciu môžete vykonávať buď priamo z podkladu na stenu (v prípade jednoduchých malých motívov) alebo použiť tzv. prenosovú fóliu, čo je častejší spôsob.

 

Odporúčané povrchy vhodné na polepenie:

 • sadrokartón, nová stena s rovným povrchom
 • okná, zrkadlá, dvere
 • dlaždice a obklady s rovným povrchom
 • drevený či laminovaný nábytok, kuchynské linky s rovným povrchom
 • chladničky, mrazničky a iné spotrebiče s rovným povrchom

 

Nevhodné povrchy na polepenie:

 • stena, s ktorej sa práši (po utretí dlaňou vám na dlani zostávajú stopy maľby - prach)
 • silne štruktúrované omietky
 • vlhké alebo mastné povrchy
 • povrch v bezprostrednej blízkosti alebo povrch vystavený účinkom zdroju tepla

 

Príprava povrchu:

Uistite sa, že povrch, na ktorý budete samolepku lepiť je čistý, suchý a bez nečistôt. Ak budete samolepku lepiť tzv. na mokro, pokropte povrch vodou s trochou saponátu alebo len čistou vodou a potom utrite.

Príprava samolepky:

Najskôr fóliu rozviňte a nechajte ju nejaký čas ležať na rovnom povrchu pri izbovej teplote, aby sa prípadné nerovnosti vyrovnali. Položte samolepku na rovnú plochu a pomocou stierky (napr. platobná karta, mäkká handrička), pevne uhlaďte samolepku z oboch strán. Ak je potrebné, samolepku si rozstrihajte na jednotlivé diely.

Umiestnenie samolepky:

Keď máte povrch aj samolepku pripravenú, rozmyslite si umiestnenie a polohu samolepky. Priložte samolepku na stenu a zaistite ju papierovou lepiacou páskou alebo si urobte v rohoch samolepky na stenu ceruzkou značky.

Štandardná metóda aplikácie:

Samolepku väčšiu ako 60 x 60 cm, odporúčame aplikovať v dvoch ľuďoch.

 1. Akonáhle máte pripravený povrch, samolepku a viete presné umiestnenie samolepky, poprípade máte urobené značky na stene, položte samolepku na rovný povrch motívom dole a pomaly odstraňujte podkladový papier.
 2. Začnite v rohu, papier sťahujte pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na prenosovej fólii, a nie na vami odstraňovanom papieri. V prípade, že motív pri sťahovaní papiera zostáva prilepený na papieri, a nie na prenosovej fólii, stierkou alebo prstom ju cez papier pritlačte späť a znovu opatrne stiahnite papier. Alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Pozor, nech sa rukou nedotknete motívu.
 3. Po kompletnom odstránení podkladového papiera ľahko pritlačte prenosovú fóliu na stenu tak ako ste si označili. Dajte pozor, nech sa vám samolepka nezlepí k sebe. Starostlivo uhlaďte motív cez prenosovú fóliu postupne odhora dole a do strán.

Pri aplikácii veľkých samolepiek doporučujeme toto robiť v dvoch ľuďoch - jeden pridržiava hore samolepku na stene v pozícii a potom uhladzuje na stenu a druhý dole aby sa neprilepila nekontrolovateľne.

 1. Samolepku po celom povrchu motívu dobre uhlaďte napr. kreditnou kartou, či handrou. Nechajte motív cca 10 - 20 minút priľnúť k povrchu.
 2. Potom začnite pomaly odstraňovať prenosovú fóliu, podobne ako podkladový papier, pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na povrchu. V prípade, že motív nechce priľnúť na povrch, pritlačte ho prstom alebo uhlaďte cez prenosovú fóliu alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Postupne opatrne odstráňte celú fóliu.
 3. Nakoniec skontrolujte samolepku a uhlaďte ju na stenu opatrne handrou či rukou, prípadné bublinky prepichnite špendlíkom a uhlaďte.

Lepenie samolepky "na mokro":

Táto metóda je vhodná, ak lepíte samolepku na veľmi hladké povrchy, ako je napr. sklo, keramika alebo lakované povrchy.

 1. Akonáhle máte pripravený povrch, samolepku a viete presné umiestnenie samolepky, popr. máte urobené značky na stene, položte samolepku na rovný povrch motívom dole a pomaly odstraňujte podkladový papier.
 2. Začnite v rohu, papier sťahujte pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na prenosovej fólii, a nie na vami odstraňovanom papieri. V prípade, že motív pri sťahovaní papiera zostáva prilepený na papieri, a nie na prenosovej fólii, utierkou alebo prstom ju cez papier pritlačte späť a znovu opatrne stiahnite papier. Alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Pozor, nech sa rukou nedotknete motívu.
 3. Postriekajte povrch jemným rozprašovačom čistou vodou s trochou saponátu alebo iba čistou vodou a tiež ľahko motív.
 4. Opatrne priložte motív s prenosovou fóliou na povrch a ľahko ju uhlaďte. Voda so saponátom by vám mala zabezpečiť, že bude možné s motívom trochu pohybovať tak, aby ste mohli doladiť presnú pozíciu samolepky.
 5. Zaistite prenosovú fóliu k povrchu, aby sa nehýbala a tiahlymi ťahmi uhladzujte motív k povrchu a zároveň vytláčajte vodu von zospodu motívu. Môžete použiť ako stierku kreditnú kartu, či handru. Tento krok vám pomôže tiež zbaviť sa bublín.
 6. Po vytlačení všetkej vody nechajte samolepku, v závislosti na povrchu, 5 - 60 minút "zaschnúť" a potom môžete odstraňovať prenosovú fóliu rovnakým spôsobom ako v bode 2. Ak vám motív nezostáva prilepený na povrchu, ale na prenosovej fólij, pritlačte ho späť, uhlaďte a počkajte ešte nejakú dobu, než to skúsite znova.
 7. Po úspešnom odstránení prenosovej fólie, motív utrite suchým obrúskom a uhlaďte handrou, či rukou. Prípadné bublinky prepichnite špendlíkom a uhlaďte.

 

Tipy:

 • Ak máte čerstvú maľbu, s aplikáciou samolepky radšej počkajte, až maľba úplne vyschne.
 • Pri odlepovaní samolepky s prenosovou fóliou z podkladového papiera si môžete pomôcť aj prelomením podkladového papiera na okraji samolepky. Samolepka sa uvoľní.
 • Samolepku možno zo všetkých povrchov odstrániť, avšak z hladkých povrchov možno podstatne horšie ako z klasickej omietky. Môžete si pomôcť tak, že ju najskôr nahrejete fénom.
 • Ak sa vám samolepka po niekoľkých dňoch niekde odlepuje zo steny, môžete ju nahriať fénom a samolepku znovu pritlačiť na stenu. Po takejto oprave samolepka drží lepšie ako nová ... :-)

Dodatočné parametre

Kategória: Nástenné mapy, samolepky na stenu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.125 kg
Položka bola vypredaná…

Ilustrační video

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk