Samolepka / tapeta na stenu, mapa sveta s pamiatkami

€33,30 €42 od €33,30 –70 % –66 % až –70 %
samolepka na zed mapa sveta s pamatkami 2
€33,30 €42 od €33,30 –70 % –66 % až –70 % €9,90 €14,20 od €9,90 €8,25 bez DPH €11,83 bez DPH od €8,25 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Vyzdobte si izbu samolepknou na stenu, ktorý znázorňuje mapu sveta a najznámejšie pamiatky sveta. Tapeta mapy sveta rozžiaria nejednu domácnosť cestavetelů.

Detailné informácie

Podrobný popis

Samolepka / tapeta na stenu, mapa sveta s pamiatkami

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-2

Táto samolepka na stenu patrí medzi obľúbené medzi cestovateľmi. Čierna farba samolepky robí mapu vo výsledku oveľa elegantnejšie, než vyzerá na prvý pohľad. Vďaka tmavej farbe ju môžete použiť na povrchy takmer akejkoľvek farby.

Materiál tejto samolepky je odnímateľný za pomoci fénu, nezanecháva žiadne poškodenie laku, je netoxický, takže je bezpečný pre detské izby, ľahko sa čistí a po nanesení vyzerá, ako by bol nalakovaný.

Atraktivný dizajn

Tato samolepka je vytvořena ve tvaru mapy svetarespektujíc všechny tvary států a kontinentů. Mapa svetavás zkrátka vtáhne do cestovatelského světa.

Aplikačné povrchy

Naše samolepky na stenu je možné aplikovať na takmer akýkoľvek hladký povrch, okrem iného na hladké tapety, farby, sklo, okná, kov, plast, drevo, dlaždice, zrkadlá, sadrokartón, sadru, notebooky, automobily, člny, dodávky a všetky ostatné vozidlá. Je však veľmi dôležité dodržiavať pravidlá nižšie.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-3

Trvanlivosť

Všetky samolepky na stenu sú vyrábané z prémiového kvalitného vinylu s dlho trvajúce zárukou. Ich životnosť je v interiéri aj 10 rokov.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-4

Ako použiť nálepku na stenu

Naše samolepky na stenu sa ľahko inštalujú. Pri nalepovaní dodržujte prosím nasledovné pokyny:

 • Vyberte hladký, čistý a suchý povrch. Zlúpnite samolepky z listu jednu po druhej.
 • Umiestnite samolepky na rovný povrch, bez toho aby ste ich tlačili, aby bolo možné ich stiahnuť a v prípade potreby znovu umiestniť. Povrch musí byť očistený.
 • Vďaka profesionálne navrhnuté farebnej kombinácii je samolepka kompatibilný s akoukoľvek farbou steny. Dodajte svojmu izbe osviežujúci vzhľad a vytvorte očarujúce atmosféru.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-5

Odstránenie samolepiek na stenu

Naše samolepky na stenu je možné kedykoľvek odstrániť z akéhokoľvek povrchu a nezanechávajú po sebe žiadne stopy, lepidlo ani zvyšky, ale akonáhle je odstránite, nedajú sa znovu použiť.

 

Varianty:

1. Velká mapa:

 • Veľkosť tapety pred nalepením: 60 cm x 90 cm
 • Pokrytie plochy tapetou po nalepení: 120 cm x 60 cm 

2. Malá mapa:

 • Veľkosť tapety pred nalepením: 25 cm x 70 cm
 • Pokrytie plochy tapetou po nalepení: 90 cm x 50 cm 

navod-na-nalepeni-samolepky-na-stenu-tapeta

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-6

Návod na lepenie samolepky na stenu

Aplikácia samolepiacich dekorácií je veľmi jednoduchá a rýchla, napriek tomu prosím venujte chvíľku tomuto návodu. Vyhnete sa tak nečakaným chybám z neskúsenosti, pretože isté pravidlá pri aplikácii by mali byť dodržané.

Samolepky na stenu môžete aplikovať na väčšinu povrchov v interiéri - stena, dlažbu, sklo, lamina (kuchynské dvierka). Aplikáciu môžete vykonávať buď priamo z podkladu na stenu (v prípade jednoduchých malých motívov) alebo použiť tzv. prenosovú fóliu, čo je častejší spôsob.

 

Odporúčané povrchy vhodné na polepenie:

 • sadrokartón, nová stena s rovným povrchom
 • okná, zrkadlá, dvere
 • dlaždice a obklady s rovným povrchom
 • drevený či laminovaný nábytok, kuchynské linky s rovným povrchom
 • chladničky, mrazničky a iné spotrebiče s rovným povrchom

 

Nevhodné povrchy na polepenie:

 • stena, s ktorej sa práši (po utretí dlaňou vám na dlani zostávajú stopy maľby - prach)
 • silne štruktúrované omietky
 • vlhké alebo mastné povrchy
 • povrch v bezprostrednej blízkosti alebo povrch vystavený účinkom zdroju tepla

 

Príprava povrchu:

Uistite sa, že povrch, na ktorý budete samolepku lepiť je čistý, suchý a bez nečistôt. Ak budete samolepku lepiť tzv. na mokro, pokropte povrch vodou s trochou saponátu alebo len čistou vodou a potom utrite.

Príprava samolepky:

Najskôr fóliu rozviňte a nechajte ju nejaký čas ležať na rovnom povrchu pri izbovej teplote, aby sa prípadné nerovnosti vyrovnali. Položte samolepku na rovnú plochu a pomocou stierky (napr. platobná karta, mäkká handrička), pevne uhlaďte samolepku z oboch strán. Ak je potrebné, samolepku si rozstrihajte na jednotlivé diely.

Umiestnenie samolepky:

Keď máte povrch aj samolepku pripravenú, rozmyslite si umiestnenie a polohu samolepky. Priložte samolepku na stenu a zaistite ju papierovou lepiacou páskou alebo si urobte v rohoch samolepky na stenu ceruzkou značky.

Štandardná metóda aplikácie:

Samolepku väčšiu ako 60 x 60 cm, odporúčame aplikovať v dvoch ľuďoch.

 1. Akonáhle máte pripravený povrch, samolepku a viete presné umiestnenie samolepky, poprípade máte urobené značky na stene, položte samolepku na rovný povrch motívom dole a pomaly odstraňujte podkladový papier.
 2. Začnite v rohu, papier sťahujte pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na prenosovej fólii, a nie na vami odstraňovanom papieri. V prípade, že motív pri sťahovaní papiera zostáva prilepený na papieri, a nie na prenosovej fólii, stierkou alebo prstom ju cez papier pritlačte späť a znovu opatrne stiahnite papier. Alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Pozor, nech sa rukou nedotknete motívu.
 3. Po kompletnom odstránení podkladového papiera ľahko pritlačte prenosovú fóliu na stenu tak ako ste si označili. Dajte pozor, nech sa vám samolepka nezlepí k sebe. Starostlivo uhlaďte motív cez prenosovú fóliu postupne odhora dole a do strán.

Pri aplikácii veľkých samolepiek doporučujeme toto robiť v dvoch ľuďoch - jeden pridržiava hore samolepku na stene v pozícii a potom uhladzuje na stenu a druhý dole aby sa neprilepila nekontrolovateľne.

 1. Samolepku po celom povrchu motívu dobre uhlaďte napr. kreditnou kartou, či handrou. Nechajte motív cca 10 - 20 minút priľnúť k povrchu.
 2. Potom začnite pomaly odstraňovať prenosovú fóliu, podobne ako podkladový papier, pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na povrchu. V prípade, že motív nechce priľnúť na povrch, pritlačte ho prstom alebo uhlaďte cez prenosovú fóliu alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Postupne opatrne odstráňte celú fóliu.
 3. Nakoniec skontrolujte samolepku a uhlaďte ju na stenu opatrne handrou či rukou, prípadné bublinky prepichnite špendlíkom a uhlaďte.

Lepenie samolepky "na mokro":

Táto metóda je vhodná, ak lepíte samolepku na veľmi hladké povrchy, ako je napr. sklo, keramika alebo lakované povrchy.

 1. Akonáhle máte pripravený povrch, samolepku a viete presné umiestnenie samolepky, popr. máte urobené značky na stene, položte samolepku na rovný povrch motívom dole a pomaly odstraňujte podkladový papier.
 2. Začnite v rohu, papier sťahujte pod uhlom 180° tak, aby motív zostával prilepený na prenosovej fólii, a nie na vami odstraňovanom papieri. V prípade, že motív pri sťahovaní papiera zostáva prilepený na papieri, a nie na prenosovej fólii, utierkou alebo prstom ju cez papier pritlačte späť a znovu opatrne stiahnite papier. Alebo môžete použiť na pridržanie motívu ostrý nôž. Pozor, nech sa rukou nedotknete motívu.
 3. Postriekajte povrch jemným rozprašovačom čistou vodou s trochou saponátu alebo iba čistou vodou a tiež ľahko motív.
 4. Opatrne priložte motív s prenosovou fóliou na povrch a ľahko ju uhlaďte. Voda so saponátom by vám mala zabezpečiť, že bude možné s motívom trochu pohybovať tak, aby ste mohli doladiť presnú pozíciu samolepky.
 5. Zaistite prenosovú fóliu k povrchu, aby sa nehýbala a tiahlymi ťahmi uhladzujte motív k povrchu a zároveň vytláčajte vodu von zospodu motívu. Môžete použiť ako stierku kreditnú kartu, či handru. Tento krok vám pomôže tiež zbaviť sa bublín.
 6. Po vytlačení všetkej vody nechajte samolepku, v závislosti na povrchu, 5 - 60 minút "zaschnúť" a potom môžete odstraňovať prenosovú fóliu rovnakým spôsobom ako v bode 2. Ak vám motív nezostáva prilepený na povrchu, ale na prenosovej fólij, pritlačte ho späť, uhlaďte a počkajte ešte nejakú dobu, než to skúsite znova.
 7. Po úspešnom odstránení prenosovej fólie, motív utrite suchým obrúskom a uhlaďte handrou, či rukou. Prípadné bublinky prepichnite špendlíkom a uhlaďte.

 

Tipy:

 • Ak máte čerstvú maľbu, s aplikáciou samolepky radšej počkajte, až maľba úplne vyschne.
 • Pri odlepovaní samolepky s prenosovou fóliou z podkladového papiera si môžete pomôcť aj prelomením podkladového papiera na okraji samolepky. Samolepka sa uvoľní.
 • Samolepku možno zo všetkých povrchov odstrániť, avšak z hladkých povrchov možno podstatne horšie ako z klasickej omietky. Môžete si pomôcť tak, že ju najskôr nahrejete fénom.
 • Ak sa vám samolepka po niekoľkých dňoch niekde odlepuje zo steny, môžete ju nahriať fénom a samolepku znovu pritlačiť na stenu. Po takejto oprave samolepka drží lepšie ako nová ... :-)

Dodatočné parametre

Kategória: Nástenné mapy, samolepky na stenu
Záruka: 2 roky
Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk