Najlacnejšie parkovanie pri letisku Budapešť za pár drobných

parkovani-letiste-budapest

Využite lacné letenky z Budapešti a zaparkujte lacno v okolí letiska. Našli sme pre vás tipy, ako zaparkovať v blízkosti letiska v Budapešti zdarma a ktoré parkoviská sú najlacnejšie.

Z letiska v Budapešti odlietajú nízkonákladové spoločnosti Wizzair, ale tiež Ryanair alebo Easyjet. Zároveň sa vďaka lacným letenkám dostanete za super ceny aj do exotických destinácií ako Dubaj, Saudská Arábia alebo Omán.

Ako však naložiť s rezerváciou parkovania, ak cestujete na letisko autom? Oplatí sa to vôbec alebo je lepšie radšej nechať auto doma a vyraziť autobusom či vlakom? Odpoveď nájdete v riadkoch nižšie. Našli sme hneď niekoľko parkovísk v blízkosti letiska Budapešť, ktoré vám pomôžu ušetriť nejedno euro.

 

A ak ste už ušetrili pár drobných vďaka lacnejšiemu parkovaniu, čo tak zájsť na špeciálne neobjavené miesto? Inšpirujte sa v našom článku Top 10 neobjavených dovolenkových destinácií, o ktorých ste možno nevedeli.

 

1. Oficiálne parkovisko letiska Budapešť na termináli 2 – od 28,50 € (10 900 HUF) / 7 dní

Ak nechcete hľadat záchytné parkoviská vo vzdialenejšom okolí letiska v Budapešti, cenovo prijateľné sú aj parkoviská na termínali 2. Nachádza sa tu až 5 parkovísk, pričom 2 z nich sú cenovo výhodné aj pre dlhodobé parkovanie.

Na krátkodobé parkovanie sú určená parkoviská s názvom „Premium parking“, „Arrivals pick-up“ a „Terminal parking“. Naopak pre dlhodobejšie parkovanie sú ideálne parkoviská na termináli 2 s názvom „Smart parking“ a „Holiday parking“.

parkoviste-budapest-letiste-terminal-2

Zatiaľ čo Holiday parking vás vyjde na cca 33,60 € (12 900 HUF) s cenou na 1 deň cca 10 € (3 900 HUF), druhé menšie parkovisko Smart parking vás bude stáť cca 28,40 € (10 900 HUF), resp. cca 12,20 € (4 700 HUF) na deň.

Svoje miesto si môžete rezervovať na celú dovolenku alebo len na pár hodín priamo na oficiánej stránke Medzinárodneho letiska Ferenca Liszta v Budapešti.

2. Budapešť Car Parking – 26 € (10 000 HUF) / 7 dní

Ak by ste chceli ísť do niečoho lacnejšieho, zaparkujte na parkovisku Budapešť Car Parking len za 26 € na týždeň. Toto parkovisko sa nachádza len 1,5 km od letiska, pričom parkovisko je nonstop monitorované kamerovým systémom. Ak by ste si chceli priplatiť, je tu možnosť aj krytého parkovania, ktoré vás však vyjde na cca 39 € na týždeň. Parkovanie doporučujeme rezerovať cez tieto stránky, kde si môžete urobiť rezerváciu aj v rodnom jazyku – Parkzoneweb.com.

3. Ferihegy parking – 18 € (7 000 HUF) / 7 dní

Pokračujeme ďalej. Môže to byť ešte lacnejšie. Toto záchytné parkovanie nie je tak známe, ale z jeho ceny padnete na zadok. Ferihegy parking vás totiž vyjde na 7 dní len na 2,60 € (1000 HUF) na deň. Celých 7 dní vás tak bude stáť 18,20 € (7000 HUF). Adresa parkoviska je H-1185 Budapest (Vecsés), Üllői út 845. Od tohoto parkoviska sa najlepšie dostanete na letisko autobusom č. 200E. Sú to len 3 zastávky a 4 minúty času. Svoje miesto si skúste rezervovať telefonicky a počítajte s tým, že sa dá platiť len v hotovosti a na mieste.

 

4. Parkovanie zadarmo v okolí letiska Budapešť

Možno to znie v Budapešti ako sci-fi, aj tu však nájdete zopár možností, ako zaparkovať zadarmo. Vo väčšine prípadov vás to však bude stáť minimálne jednu cestu mestskou hromadnou dopravou. Ak plánujete dlhšiu dovolenku, tak sa vám to môže vyplatiť.

Čo musíme zmieniť, že na veľkej väčšine parkovísk je cez víkendy a všetky národné sviatky zadarmo. Okrem toho však môžete vyskúšať miesta označené P+R, ktoré sú aj v okolí samotného letiska. Parkovanie na nich je ešte jednu cenovú úroveň nižšie alebo sú úplne zdarma. Pozor si však musíte dať na to, že nemusia mať vždy voľnú kapacitu. Tipy na P+R parkoviská:

  • P+R parkoló Akadémiaújtelep vmh. (Budapest, Pesti út, 1173)
  • P+R és B+R Parkoló Budapest-Rákoshegy (Budapest, Bánya part, Parkoló, 1174)
  • P+R parkólo (Budapest, Liget sor 42, 1172)
  • P+R parkólo (Budapest, Szent Imre herceg út 7, 1172)
  • P+R parkólo (Budapest, Szent Imre herceg út 56, 1172)
  • P+R car parks Budapest kőbánya-kispest metro terminus (Budapest, P+R parking, Metróvégállomás XIX. kerület, 1103)

 

Na zaujímavé ceny se dostanete aj na týchto parkoviskách:

  • Hispania Reptéri Parkoló = 30 € (11 500 HUF) / 7 dní rezervovať tu
  • Parkovanie Budapešť = 30 € (11 500 HUF) / 8 dní – rezervovať tu
  • BAP Budapest Airport Parking = 30 € (11 500 HUF) / 7 dní – rezervovať tu

 

Poznáte lacnejšie záchytné parkovanie pri letisku v Budapešti? Napíšte nám ho do komentárov. A ak nie, vyberajte z nášho zoznamu top parkovísk v okolí Medzinárodného letiska Ferenca Liszta Budapešť. Prípadne sa pozrite, kde zaparkovať lacno pri letisku vo Viedni.

 

Našli ste v článku neaktuálnu informáciu? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu získate zľavový kód na ďalšiu objednávku so zľavou 10 %.

 

Vpred za dobrodružstvom,

Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk