20 tipov, kam v zime na dovolenku za teplom

dovolenka-v-zime-do-tepla-kam-vyrazit

Chcete sa v chladných mesiacoch zohriať a vymeniť sneh za piesočnaté pláže? Pozrite sa s nami na tipy na najlepšie miesta na zimnú dovolenku v teple.

Okrem toho uvedené svetové destinácie ponúkajú oveľa viac ako len teplé počasie. Miesta plné slnka, ktoré roztopia dlhotrvajúci chlad, nájdete nielen v ďalekých exotických destináciách, ale aj tu v Európe.

 

1. Azory, Portugalsko

Azory sú absolútnym rajom pre milovníkov prírody. Môžete sa vybrať na výlet do jaskýň, namočiť sa v horúcich prameňoch, pozorovať veľryby, plávať s delfínmi. Preskúmajte majestátne vodopády a kráterové jaskyne alebo surfujte na prvotriednych vlnách oceánu, ktoré budete mať často len pre seba.

1. azory-portugalsko

 

2. Bali, Indonézia

Táto "krajina bohov" láka turistov najmä pre svoje čisté prírodné krásy, čnejúce sopky a svieže terasovité ryžové polia, ktoré vyžarujú pokoj. Toto miesto je tiež známym miestom pre surferov. Očarí vás svojimi gýčovými plážami a koralovými útesmi, ale aj vzrušujúcim nočným životom a pozoruhodnými chrámami. Najlepší čas na cestu na Bali je október - na konci hlavnej sezóny tu klesajú ceny ubytovania a leteniek.

2.-bali-indonezie

 

3. Barbados

Jedzte, pite, tancujte. Týmto mottom by ste sa mali riadiť počas celého pobytu v tejto karibskej ostrovnej krajine. Nie je žiadnym tajomstvom, že Barbados má jedny z najkrajších pláží na svete. Pokojné karibské pobrežie na západe je známe svojimi čistými plážami a jemným pieskom, zatiaľ čo divoké pláže na východnom pobreží sú vzrušujúce pre surferov. Od polovice decembra môžete navštíviť živé rumové bary alebo cukrové plantáže.

3.-barbados

 

4. Bora Bora, Francúzska Polynézia

Odľahlá Bora Bora je svetoznáma svojimi neopakovateľnými sopečnými výhľadmi, nedotknutými plážami s bielym pieskom a luxusnými rezortmi. Jedinečná geografická poloha poskytuje ideálne miesto pre to správne dobrodružstvo. Súhra svetiel, vody a trblietavého piesku vytvára ilúziu tyrkysovej krištáľovej lagúny. Navštívte ostrov, kde sa tetovanie považuje za posvätné umenie a symbol krásy. Najlepší čas na návštevu je už v novembri.

4.-barbados

 

5. Cancún, Mexiko

Cancún je považovaný za srdce mexického Karibiku a každoročne privíta tisíce návštevníkov polostrova Yucatán. Mnohých lákajú krásne pláže a skvelé počasie. Návštevníci môžu preskúmať rušný nočný život mesta. Na svoje si prídu aj nákupní maniaci. Ideálny čas na návštevu začína v decembri, keď je počasie všeobecne priaznivé a teplé, ale nie zase príliš teplé.

 

5.-cancun-mexiko

 

6. Cyprus

Ostrov je slnečný bez ohľadu na ročné obdobie a v zime je jedným z najteplejších miest na dovolenku v Európe. Vychutnajte si malebnú krajinu, opaľujte sa na niektorej z krásnych pláží ostrova a kúpte sa v mori. Morská voda je v januári pravdepodobne najteplejšia, akú v Európe nájdete. Ak je na váš vkus stále príliš chladno, namiesto kúpania skúste výlet loďou.

6.-kypr

 

7. Dubaj, Spojené arabské emiráty

V lete teploty prekračujú 40 °C, a preto je zima rozhodne najlepším obdobím na návštevu najkrajšieho a najmodernejšieho mesta na Blízkom východe. Čakajú na vás piesočnaté pláže pozdĺž troch umelých palmových ostrovov, plavby loďou a panoramatický výhľad z rekordného 125. poschodia ikonického mrakodrapu Burdž Chalífa. Nenechajte si ujsť nákupné centrá, ktoré boli povýšené na umelecké diela. Nachádzajú sa v nich akváriá a celé parky.

7.-dubaj-spojene-arabske-emiraty

 

8. Filipíny

Vybrať si zo 7 000 filipínskych ostrovov nie je naozaj jednoduché. Zima je preto ideálnym obdobím na objavovanie mnohých útesov a pláží, ktorými sú Filipíny najznámejšie. Navštívte napríklad súostrovie El Nido, kde zažijete pouličné sprievody, tajné lagúny, množstvo ostrovov pokrytých pieskom, malebné ryžové terasy a v neposlednom rade sa môžete potápať za vrakmi lodí.

8.-filipiny

 

9. Fuerteventura, Kanárske ostrovy

Ak hľadáte cenovo výhodný výlet na miesto s trvalo príjemnými teplotami, Kanárske ostrovy sú jednou z najlepších zimných destinácií v Európe. Vydajte sa na cestu plnú bohatej kultúry a zábavy na týchto španielskych ostrovoch, ktoré sú v skutočnosti bližšie k Afrike ako k Európe. Zatiaľ čo známe ostrovy ako Lanzarote a Tenerife sú plné turistov, Fuerteventura ponúka príjemnú rovnováhu, ktorá prináša nerušený pohľad na rozprávkové západy slnka.

9.-fuerteventura-kanarske-ostrovy

 

10. Kapské Mesto, Južná Afrika

Kapské Mesto sa nachádza takmer na samom cípe Južnej Afriky a napriek svojej temnej minulosti je krásnou kultúrnou metropolou. Mesto ponúka malebné prírodné krásy v objatí Atlantického oceánu a Stolovej hory. Môžete si vychutnať pozorovanie tučniakov, potápanie so žralokmi, safari v národnom parku alebo navštíviť celu Nelsona Mandelu. Ochutnať môžete aj najlepšie africké víno, najlepšie v období od septembra do novembra.

10.-kapske-mesto-jar

 

11. Kapverdy

Ostrovný štát Kapverdy sa nachádza v Atlantickom oceáne východne od afrických štátov Senegal a Mauritánia. Desať ostrovov sa pýši stovkami kilometrov nádherného pobrežia s nádhernými čiernymi a bielymi piesočnatými plážami. Mnohé z týchto pláží sú odľahlé a nedotknuté, takže sú ideálne na prechádzky, kúpanie alebo len na oddych počas celej zimy.

11.-kapverdy

 

12. Krabi, Thajsko

Príjemnú letnú dovolenku v zime zaručuje južná provincia Thajska plná krásnych prírodných vápencových útesov, lesov a viac ako 150 ostrovov. Najlepší čas na návštevu Krabi je od novembra do marca, kedy je aj hlavná turistická sezóna. Krabi je tiež domovom ostrova Phi Phi, ktorý je známy svojou farebnosťou, divokým nočným životom a úžasnou prírodnou scenériou. Máte tu tiež možnosť zažiť prvotriedne dobrodružstvo pri potápaní s koralmi alebo výlety do prírody.

12.-krabi-thajsko

 

13. Maldivy

Teploty sú tu ako v našich zimných mesiacoch - úžasných 27 °C. Vďaka neustálemu slnečnému svitu je na dovolenku na Maldivách vhodné prakticky každé ročné obdobie. Súostrovie v Indickom oceáne s bielym pieskom a palmami je ideálnym miestom na šnorchlovanie, ktoré je jednou z najobľúbenejších miestnych aktivít. K dispozícii je aj potápanie alebo kanoistika.

13.-maledivy

 

14. Madeira, Portugalsko

"Ostrov večnej jari" sa nachádza v blízkosti Kanárskych ostrovov a môže sa pochváliť tým, že je jedným z najkrajších v Európe v každom ročnom období. Okrem subtropického počasia ponúka aj vzrušujúcu sopečnú geografiu, sviežu turistiku, pozorovanie delfínov a pláže s čiernym pieskom. Okrem toho by ste si nemali nechať ujsť príležitosť zúčastniť sa vianočného šantenia v šortkách.

14.-madeira

 

15. Malta

Kde sa v zime zahriať? Ostrov Malta ponúka kombináciu histórie, kultúry a pláží. Môže to byť ideálna dovolenka pre rodiny, páry alebo skupiny priateľov. Vďaka priaznivému podnebiu, ktoré prináša 300 slnečných dní v roku, nie je nikdy nevhodný čas na návštevu. Malta s mimoriadne miernymi zimami a prenikavou modrou oblohou je ideálna na dlhé potulky sviežou a zelenou krajinou, ako aj na množstvo ďalších športových aktivít. Je miestom veľkých filmových produkcií a domovom niektorých z najstarších chrámov na svete.

15. Malta

 

16. Maurícius

Maurícius má nádherné pláže s bielym pieskom, ktoré konkurujú jeho rivalovi v Indickom oceáne, Maldivám. Tento pomerne veľký ostrov však ponúka oveľa rozmanitejšiu turistickú ponuku. Turisti oceňujú Maurícius najmä pre jeho prírodné prostredie a atrakcie vytvorené človekom. Ale aj pre svoje multietnické a kultúrne rozmanité obyvateľstvo, tropické podnebie, pláže a vodné športy. Celá zima je tu zväčša zaliata slnkom.

16.-mauricius

 

17. Miami, USA

Miami sa nachádza v slnečnom americkom štáte Florida. Má najmiernejšie zimy v kontinentálnej Amerike, preto je tak známa bronzovým opálením na South Beach. Je to miesto, ktoré nepozná spánok. Nájdete tu svetoznáme nočné kluby a charizmatickú kultúru. Oslavuje svoju rozmanitosť prostredníctvom jedla, umenia a zábavy. Miami je tiež známe svojou úchvatnou panorámou, nákupnými centrami, architektúrou Art Deco a luxusnými hotelmi.

17.miami

 

18. Panama

Jedinečná poloha Panamy poskytuje zážitok na celý život. Je obdarená širokou škálou dažďových pralesov, púští a nádherných pláží na oboch pobrežiach, v Karibiku aj v Tichom oceáne. Všetky sú v dojazdovej vzdialenosti od kozmopolitného centra Panama City. Panama je jediným miestom na svete, kde môžete vidieť východ slnka v Tichom oceáne a západ v Atlantiku z vrcholu najvyššieho bodu krajiny Volcán Barú. Najlepší čas na návštevu Panamy je január, najsuchšie obdobie v roku.

18.-panama

 

19. Seychely

Navštívte túto destináciu tesne pred začiatkom tuhej zimy - koncom októbra až v novembri. Čo je na Seychelách také výnimočné? Seychely, ktorých takmer polovica územia je vyhradená pre národné parky a rezervácie, ponúkajú množstvo nedotknutých pláží, chránených zátok a vôd. Sú ideálne na objavovanie na súkromnej jachte. Žiaduce podnebie a príjemný letný vánok po celý rok prinášajú odpoveď, kam sa vydať za teplom v zime.

19.-seychely

 

20. Zanzibar, Tanzánia

Ostrov je ideálnym tipom na exotickú zimnú dovolenku v horúčavách s deťmi. Čaro Zanzibaru spočíva v tom, že je to rozmanitá destinácia dostupná počas celého roka. Ponúka jedinečnú kombináciu idylických pláží, pútavej histórie, kultúrnej rozmanitosti, chutnej kuchyne a bohatej flóry a fauny. Navyše je to krátka cesta trajektom alebo lietadlom priamo z Tanzánie alebo Kene.

20.-zanzibar

 

Našli ste v článku zastarané informácie? Napíšte nám na info@zapakuj.sk a ako odmenu dostanete zľavový kód na ďalšiu objednávku s 10% zľavou.

 

Vpred za dobrodružstvom,

cestovatelia Miška a Miňo

 

Fotka-blog-my-dvaja-zapakuj

Niečo málo o nás a prečo to vlastne robíme

Sme zanietení cestovatelia, ktorí chcú uľahčiť cestovanie rovnako zmýšľajúcim ľuďom. Vieme, ako sa cítite pri balení na každú dovolenku. A preto sa vám snažíme všetko zjednodušiť. Ponúkame vám cestovné doplnky, kozmetiku do lietadla, kozmetické sady, priehľadné taštičky, fľaštičky, skladacie fľaše, darčeky pre cestovateľov a mnoho ďalšieho.

Zapakuj.sk nájdete na GLAMI.sk